Kurban Bayramı'nda manzara değişmedi, 'firari kurbanlıklar' sahiplerine ter döktürdü Kurban Bayramı'nda manzara değişmedi, 'firari kurbanlıklar' sahiplerine ter döktürdü
AFAD depremzede kira yardımı, ilk olarak 1 yıl süreyle hayata geçirilmişti. Ancak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kira yardımlarının evler teslim edilene kadar devam edeceğini belirtti.
Bakan Özhaseki, Nisan ayında yaptığı açıklamada bütün evlerin 1.5 yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etmişti.
Bu açıklamaya göre AFAD kira yardımı ödemeleri, henüz evleri teslim edilmeyen kiracılara ve ev sahiplerine yapılmaya devam ediyor. Ödeme sisteminde yaşanan bazı problemler sebebiyle kira yardımı ödemeleri bazen gecikebiliyor.
MAYIS AYI AFAD KİRA YARDIMI YATTI MI, NE ZAMAN YATACAK?
AFAD kira yardımı ödemeleri genellikle her ayın 15'inden itibaren hesaplara geçiyor. Yardım desteği, evi hasar almış her vatandaşa T.C. kimlik numarası üzerinden Ziraat Bankası'na yatırılıyor. Ödeme tarihleri şehirlere göre farklılık gösterebiliyor.
Evlerini henüz teslim almayan kiracılara 5.000 TL ve ev sahiplerine 7.500 TL ödenmeye devam edecek. Mayıs ayı ödeme tarihlerine ilişkin ise AFAD'dan resmi bir açıklama gelmedi.
Banka hesabınızda destek ödemesi görünmüyorsa Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri'nden son durum hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Mobil bankacılık hesabına giriş yapıldıktan sonra 'ödemeler', 'merkezi ödeme' ve 'diğer ödemeler' sayfasına gelerek para aktarımı yapabilirsiniz.
Editör: ATİLLA ŞAKACI