Zeytin Ağacı 2. Sezon Ne Zaman? Zeytin Ağacı 2. Sezon Yayınlandı mı? Zeytin Ağacı 2. Sezon Ne Zaman? Zeytin Ağacı 2. Sezon Yayınlandı mı?
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından 2024 yılı için İKM, katip alımları başta olmak üzere yeni 22 bin 984 personel alımı için talepte bulunulduğu belirtildi. Her yıl 10 binlerce personel alımı yapılan Bakanlık için bu yıl da yüksek sayıda farklı birçok branşta kontenjanlara atama için düğmeye basıldı. İşte detaylar.
2024 yılı personel alımı talebi 22.984 oldu!
Adalet Bakanlığı'nın 2024 yılı içerisinde talep edilen personel sayısı belirlendi. Bakan Tunç, 2024 yılı için toplamda 22 bin 984 personel alımı için taleplerin bulunulduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'na ihdasların çok önceden iletildiğini ve geri sayımın başladığı ifade edildi.
Adalet CTE’den ayrılan personel sayısı 7.000’e yaklaştı
Adalet Bakanı Tunç tarafından açıklanan diğer önemli bir veri de kurumdan ayrılanlar oldu. Bu kapsamda 1 Ocak 2023 tarihinden bu yana vefat, emeklilik, istifa, göreve son verme ve benzeri sebeplerle Adalet Bakanlığından ayrılan toplam personel sayısı 6 bin 976 olmuğu ifade edildi.
Bakanlık iş yükü ve yeni birimler için personel ihtiyacı arttı
Adalet Bakanlığında iş yükü oldukça arttı. Artmaya devam iş yükü, yeni kurulan mahkeme ve daireleri, faaliyete geçen bölge adliye mahkemeler personel ihtiyacını daha da artırmıştır denildi.
Tasarruf Tedbirleri kapsamında sayı yine de 22.984 oldu
Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında personel ihdas talebi asgari düzeye indirgendiği ifade edildi. Adliyeler, ceza İnfaz kurumları, icra daireleri ve adli tıp kurumunda görev yapmak üzere 22.984 personel talebi iletilmiştir bulunmaktadır denildi.
Personel alımlarına dair ilan sürecine girilince sizleri KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hemen bilgilendireceğiz.
Editör: Editör Melek