Kahramanmaraş Havalimanı Mayıs Ayında 20.848 Yolcu Kullandı Kahramanmaraş Havalimanı Mayıs Ayında 20.848 Yolcu Kullandı
Özer, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Memurlar Enflasyondan En Fazla Etkilenenler
"Yıllardır dile getirdiğimiz gibi, çalışan kesim arasında enflasyondan en fazla etkilenenler memurlar ve kamu görevlileridir. En son imzalanan toplu sözleşmelerde bile işçilerle memurlar arasında büyük bir uçurum oluşmuştur. Kamu işçileri yıllardır ikramiye alırken, memurlarımızın bu haktan mahrum bırakılması hakkaniyete ve adalete de aykırıdır."
Memurlar da Bayram İkramiyesi Hak Ediyor
"Yurdumuzun en ücra köşelerine kadar hizmet götüren ve vatandaş memnuniyetini sağlayan kamu görevlilerimiz, alınan her kararda kendilerini dışlanmış ve unutulmuş hissetmektedir. İşçiye ve emekliye ikramiye verilirken memurların bu uygulamanın ısrarla dışında tutulması kamu görevlilerini hayal kırıklığına uğratmaktadır."
Memurların Alım Gücünü Artırmak İçin İkramiye
"Memurların da Bayram İkramiyesi alması, kamu görevlilerinin yıldan yıla eriyen alım gücünün hiç olmazsa bayramlar vesilesiyle bir nebze olsun yükseltilmesini sağlayacak, çalışma barışına ve adaletin tecellisine katkıda bulunacaktır. Adalet de bunu gerektirir."
Maliyet Gerekçesi Geçersiz
"Memurların ikramiye kararının dışında tutulmasının maliyet ve kaynak dahil olmak üzere hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur. Bayram öncesinde Hükümet, 3 milyon kamu görevlisini unutmamalı ve memur ailesini boynu bükük bırakmamalıdır."
Türk Kamu-Sen'den Talep
"Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır gündemde tuttuğumuz bu talebimizin hayata geçmesini bir kez daha dile getiriyor ve gereğinin yapılmasını istiyoruz."
Muhabir: SEFA BAŞER