Yeşilay'da 'Dinç' yönetim Yeşilay'da 'Dinç' yönetim
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşıyor ve her yıl olduğu gibi toplu taşıma ücretsiz olacak mı sorusu gündemi meşgul ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı merak konusu.
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 19 Mayıs tarihinde bazı hatlarda ücretsiz ulaşım hizmeti sunulacak. Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ücretsiz olacak.
Diğer İllerde Durum Ne?
Ancak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve diğer illerde toplu taşımada ücretsizlik konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Önceki yıllarda olduğu gibi, 19 Mayıs'ta diğer illerde de toplu taşımanın ücretsiz olması bekleniyor ancak kesin bilgi için resmi duyuruların takip edilmesi önemli.
Beklenti ve Hazırlık
19 Mayıs Bayramı'nda ücretsiz ulaşım hizmetinin devam edeceği beklentisiyle vatandaşlar, bayram kutlamaları için ulaşım planlarını yaparken resmi duyuruları da dikkatle takip ediyor. Ulaşımın ücretsiz olması, bayram coşkusunu ve kutlamalarını daha da etkileyici kılacak önemli bir detay olarak öne çıkıyor.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK