18 Mart: Çanakkale Zaferi ve Tatil Durumu

18 Mart Resmi Tatil mi?

18 Mart, Cumhuriyetimizin kuruluşuna dair en önemli zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü olarak kabul edilir. Ancak bu yıl, 18 Mart Cumartesi gününe denk geldiği için resmi tatil statüsünde değildir.

18 Mart resmi tatil mi 2023? 18 Mart'ta kargo, PTT ve bankalar açık mı? -  Gündem Haberleri

Her ne kadar resmi bir tatil olmasa da, bu kutlu günü anmak adına çeşitli etkinlikler ve törenler düzenlenmektedir.

PTT, Kargo ve Bankalar Durumu

  • PTT Şubeleri: Merkez PTT şubeleri dışında, tüm PTT şubeleri Cumartesi günleri kapalıdır. Ancak belirli bölgelerdeki şubeler, Cumartesi günleri 13.30'a kadar hizmet verebilir. Pazar günleri ise tüm PTT şubeleri kapalıdır.

  • Kargolar: Kargolar Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında standart işleyişe devam eder. Ancak 13.00-17.00 saatleri arasında sadece şubelerde gönderi kabulü ve teslimatı yapılmaktadır.

    Antalya Valiliğinden teleferik kazasına ilişkin açıklama Antalya Valiliğinden teleferik kazasına ilişkin açıklama
  • Bankalar: Cumartesi günleri bankalar genellikle kapalıdır ve hizmet vermezler. Ancak ATM'ler ve diğer bankacılık hizmetleri devam edebilir.

Bu bilgiler doğrultusunda, 18 Mart Cumartesi günü PTT, kargo ve bankalarda bazı sınırlamalar olabileceğini unutmamanız önemlidir. Ancak özel durumlar ve belirli şubeler için farklı uygulamalar da olabilir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için ilgili kurumların web sitelerini veya iletişim kanallarını kontrol etmeniz önerilir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK