Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri
2024 yılı tatil günleri arasında yer alan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yaklaşıyor. Bu özel gün pazartesiye denk geldiğinden, birçok vatandaş hangi kurum ve kuruluşların kapalı olacağını merak ediyor. Kargo hizmetleri de bu merak edilen konular arasında. Peki, 15 Temmuz’da kargo firmaları hizmet verecek mi? İşte detaylar...

Vatandaşlar Kargo Hizmetleri İçin Harekete Geçti

Milyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde, tatil günlerine yönelik araştırmalar hız kazandı. Resmi tatiller sırasında hangi kurumların kapalı olacağı konusu özellikle kargo bekleyen vatandaşlar için önem taşıyor. Bu nedenle, sıradaki resmi tatil olan 15 Temmuz’da kargo hizmetleri hakkında bilgi talep edildi. Peki, 15 Temmuz Pazartesi günü kargo firmaları hizmet veriyor mu?

15 Temmuz Kargolar Açık mı?

2024 yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk geliyor. Resmi tatil olarak kabul edilen bu gün, kargo firmaları için de tatil günü anlamına geliyor. Dolayısıyla, 15 Temmuz’da kargo firmaları kapalı olacak ve hizmet vermeyecek. Resmi tatilin sona ermesiyle birlikte, 16 Temmuz 2024 Salı günü kargo firmaları normal çalışma düzenlerine geri dönecek ve hizmet vermeye devam edecek.

15 Temmuz’da Kargo Bekleyenler Ne Yapmalı?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kargo bekleyen vatandaşlar, paketlerinin teslimat sürelerinde bir gecikme olabileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Kargo firmaları, resmi tatil nedeniyle bu gün hizmet vermeyecek ancak ertesi gün yani 16 Temmuz’da normal çalışma saatlerine dönecekler. Bu nedenle, kargo gönderim ve alım işlemlerinizde bu durumu dikkate alarak planlama yapmanız faydalı olacaktır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK