Cezaevinde de rahat durmuyor! Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar, Van'a sürgün edildi Cezaevinde de rahat durmuyor! Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar, Van'a sürgün edildi
'101 Soruda Modern Sanat' kitabı konusu nedir? Türkiye'de yayımladığı kitaplarla geniş kitlelerin beğenisini kazanan Say Yayınları Susanna Partsch tarafından kaleme alınan Özlem Özlen Şimşek tarafından çevirisi yapılan yeni kitabı '101 Soruda Modern Sanat'ı yayımladı. Peki '101 Soruda Modern Sanat' kitabı konusu nedir? Cevaplar haberimizde..
101 soruda modern sanat kitabi konusu nedir say yayinlari ndan yeni kitap
'101 Soruda Modern Sanat' kitabı konusu nedir? 
Dadaizm nedir? Joseph Beuys eserlerinde neden yağ ve keçe kullanmıştır? Soyut bir resme nasıl bakmalıyız? Bir çorba konservesi ne zaman sanat olur? Hepimiz müzelerdeki modern sanat eserlerinin önünde şaşkın şaşkın durmuş ve kendimize çoğu zaman cevap bulmakta zorlandığımız pek çok soru sormuşuzdur. İşte sanat tarihçisi SusannaPartsch, modern sanat hakkında sıklıkla sorulan sorulara ikna edici ve anlaşılır cevaplar sunarak bu duruma bir çözüm getiriyor.
Bu kitapla okuyucu, “Sanat Akımları ve Sanat Türleri”, “Eserler ve Malzemeler”, “Sanatta Kadınlar”, “Modernizmin Merkezleri”, “Modern Mimari” ve “Sanat ve Siyaset” gibi başlıklar altında toplanan 101 soru ve cevapla modern sanat konusuna eğlenceli ve kapsamlı bir giriş yapıyor.
Editör: Editör Melek