10 Mayıs Cuma: Üniversiteler Normal İşleyişine Devam Ediyor

10 Mayıs Cuma günü, eğitim alanında yaşanan şiddeti protesto etmek amacıyla 1 günlük iş bırakma eylemi planlanıyor. Ancak bu eylem, sadece öğretmenler tarafından gerçekleştirilecek ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulları kapsayacak.

Öğretmenlerin Eylemi

İstanbul Eyüpsultan'da öğrencisi tarafından silahlı saldırıya uğrayan okul müdürü İbrahim Oktugan'ın yaşamını yitirmesiyle başlayan talihsiz olay, Türkiye genelinde öğretmenlerin tepkisine neden oldu. Bu sebeple, öğretmenlerin çoğunluğu, 10 Mayıs Cuma günü iş bırakma eylemi yapacaklar.

Üniversiteler Normal İşleyişine Devam Ediyor

Üniversiteler ise eğitim-öğretime normal akademik takvimi doğrultusunda devam edecek. Yani, 10 Mayıs Cuma günü üniversitelerde dersler yapılacak ve normal işleyiş sürdürülecek. Üniversitelerdeki eylem, sadece Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulları kapsayacak.

En Hamarat Benim Firdevs Sarıoğlu Kimdir? Kaç Puan Aldı? 24 Mayıs Cuma 2024 En Hamarat Benim Firdevs Sarıoğlu Kimdir? Kaç Puan Aldı? 24 Mayıs Cuma 2024

Bu doğrultuda, 10 Mayıs Cuma günü üniversitelerin tatil olmadığı, derslerin düzenli olarak yapılacağı belirtiliyor. Özel sektör öğretmenlerinin eylemlere katılmayacağı öngörülüyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK