Bugün ne sınavı var? 13 Nisan Cumartesi  Bugün hangi sınav var? ÖSYM Sınav Takvimi Bugün ne sınavı var? 13 Nisan Cumartesi Bugün hangi sınav var? ÖSYM Sınav Takvimi
1 Nisan Pazartesi: Okullar Tatil mi?
31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler nedeniyle 1 Nisan'ın tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu konuda açıklama yaptı ve detayları paylaştı.
meb-ortak-sinav-tarihleri-2023-1-donem-2-16641391_7818_ampOkullar 1 Nisan Tatil Edildi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği yazıya göre, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okullar tatil edildi. Bu karar, seçim sürecinin getirdiği özel koşullar göz önüne alınarak alındı.
Yapılan açıklamada, seçimlerin akşam geç saatlere kadar devam edebileceği ve bu durumun eğitim kurumlarının aynı gün içinde eğitim-öğretime hazır hale getirilmesini engelleyebileceği belirtildi.
Sandık Görevlileri de İzinli
Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sandık kurullarında görev alacak olan kamu personeli için de özel bir düzenleme yapıldı. Seçimlerde görev alacak sandık kurulu başkanları ile üyeleri, 1 Nisan Pazartesi günü idari izinli sayılacaklar. Bu karar, seçim sürecinin yoğunluğu ve sonuçların belirlenmesi sürecinin uzun sürmesi göz önünde bulundurularak alındı.
Bu kapsamda, seçimler sonrası okulların tatil edilmesi ve sandık görevlilerine izin verilmesi, seçim sonrası dönemde yaşanacak olan süreçlerin düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamayı amaçlıyor.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK