Tuğba Güneş Adana Maratonuna Damga vurdu!

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü anısına ‘Sağlık emekçileri için kurtuluşa koşuyoruz’ sloganıyla gerçekleştirilen “11. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu” Kahramanmaraşlı Milli Atlet Tuğba Güneş Bayanlar Kategorisinde 1. oldu.

Tuğba Güneş Adana Maratonuna Damga vurdu!

Bu sene korona virüs gölgesinde Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü anısına gerçekleştirilen ‘11. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu’na 800 kişi katıldı. Kentin tarihi dokusuna dikkat çekilen koşu, Fuzuli Caddesi’nde başlayıp Merkez Park’ta sona erdi. Tarihi Büyük Saat Kulesi, dünyanın kullanılmakta olan en eski köprüsü Taşköprü üzerinden ve Merkez Cami’nin bulunduğu caddeden koşan sporcular drone ile de görüntülendi. Koşucular kentin tarihi ve turistik yerlerinde koşarken güzel görüntüler ortaya çıktı. Öte yandan, ilk 20 metre koşucuların maskeyle koşması ve bu sırada bir vatandaşın yüzünü Türk Bayrağı renklerine boyayıp bayrak ile koşması dikkat çekti.

KURTULUŞ VE SAĞLIKÇILAR İÇİN KOŞULDU

800 kişinin katılım sağladığı Hem Adana’nın kurtuluş kıvancı, hem de pandemi de kahramanca mücadele eden sağlık emekçileri için koşuldu. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü anısına düzenlediği ve bu yıl “Sağlık Emekçileri İçin Kurtuluşa Koşuyoruz” temasıyla hayata geçirilen 11. Kurtuluş Yarı Maratonu koşuldu. Kahramanmaraşlı Tuğba Güneş’te bu Maratona çıktı ve 1’inciliği kimseye vermedi. Adana’nın kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında atletizm dünyasının Koronavirüs önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen ve sağlık çalışanlarına ithaf edilen Adana Kurtuluş Yarı Maratonunda Kahramanmaraş’ı temsil eden Tuğba Güneş, kendi yaş grubunda birinci oldu. Uzun bir aradan sonra katıldığı ilk yarış olan Adana Kurtuluş Yarı Maratonunda yarışan ve kendi yaş grubunda birinci olan Tuğba Güneş, kupasını alkışlarla aldı. Tuğba Güneş’ın bağlı olduğu İzmir Masterler Atletizm Kulübü, sporcusunu kutladı. Yapılan paylaşımda” Bugün Adana’da yapılan Adana Yarı maratonunda, kulübümüz sporcusu Tuğba Güneş, yaş grubunda birinci olmuştur. Tebrik ederiz, İZMAK Yönetim Kurulu” denildi.

PROTOKOL HEYECANLI ANLARA ŞAHİT OLDU

Başlangıç noktası Seyhan ilçesi Fuzuli Caddesi olan koşunun startını Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintımar,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bürokratları, Atletizm Federasyonu İl Temsilciliği yöneticileri ile Büyükşehir bürokratları yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı açılış töreninde, sporcular yarışa maskeleriyle başlaması konusunda titizlikle ve defalarca uyarı yapıldı.

ADANA’NIN GURUR GÜNLERİNDEN BİRİ-KAHRAMAN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE SEVGİ VE SAYGI İLE…

Başkan Zeydan Karalar, 11. Kurtuluş Yarı Maratonu’nun koşulduğunu belirtti ve Adana’nın gurur günlerinden birini yaşadıklarını ifade etti. Ayrıca, Covid 19 salgınıyla mücadelede en önemli görevi üstlenen sağlık emekçileri adına koşulduğunu kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Salgınla kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz” dedi.

Başkan Zeydan Karalar, koşuyla ilgili sağlık tedbirlerinin alındığını belirtti ve sporcuların ikazlara uymasını istedi.

HAYLİ ANLAMLI BİR YARIŞ

Adana Valisi Süleyman Elban da, sporculara sağlıklı ve güzel bir yarış diledi. Vali Süleyman Elban, “Hem 5 Ocak Adana’nın kurtuluşuyla ilgili hem de sağlık çalışanlarına yönelik anlamlı bir yarış yapılıyor. Bu yıl pandemi nedeniyle biraz kısıtlı bir yarışma düzenleniyor ama gelecek yıl daha keyifli bir yarış olmasını diliyorum ve sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

TOPLAM 107 BİN LİRA ÖDÜL

Renkli görüntülerin yaşandığı yarışta, çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, toplam 107 bin lira ödül dağıtıldı. Yarışmada Hanefi Altun Erkekler Birincilik Ödülünü Sezgin Ataç, Hanefi Altun aldı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166