Tff’den bal’a onay çıktı!

Kahramanmaraş’ın 3 takımının katılım sağladığı Bölgesel Amatör Lig (BAL)’ın Transfer ve Lisans işlemleri için TFF onay verdi ve ASKF’lerde işlemler başladı.

Tff’den bal’a onay çıktı!

Ayardır merakla beklenen ve BAL için yeşil ışık yakılan gelişmeden ayrıntılar geldi ve TFF Açıklayarak 263 Amatör Kulübün Transfer İşlemleri Yapılması netlik kazandı. TFF Amatör İşler kurulunun 15 Şubat 2021 tarihinde yaptığı açıklamada'' Şimdilik sadece 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’ e katılması kesinleşen 263 kulübün BAL’da oynama yaşı uygunluğu olan 2005 ve daha büyük doğumlu futbolcularının filiz lisans, vize ve transfer işlemleri yapılacak. Kahramanmaraş’ın 263 kulübün arasında temsilci olarak gönderdiği Elbistanspor, Andırın Yeşildağspor ve Türkoğlu Belediyespor için heyecanlandıran açıklama yapılması ile takımlar evrak hazırlıklarına koyuldu. 2020-2021 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlem bedelleri, amatör liglerde yaş ve kategorilerin yer aldığı uygulama esasları, 15 Ocak 2021 tarihli TFF Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilmiş olup, TFF internet sitesinde yayınlanmıştı. Yapılan toplantıda ''Amatör futbolcuların filiz lisans ve vize işlemleri 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Amatör futbolcuların transfer işlemleri ise 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup bitiş tarihi müsabakaların başlamasından sonra ayrıca ilan edilecektir'' şeklinde açıklama yapılmıştı.

 ŞİMDİLİK SADECE BAL TAKIMLARININ TRANSFER İŞLEMLERİ YAPILACAK

TFF Amatör İşler kurulunun 15 Şubat 2021 tarihinde yaptığı açıklamada'' Şimdilik sadece 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’ e katılması kesinleşen 263 kulübün BAL’da oynama yaşı uygunluğu olan 2005 ve daha büyük doğumlu futbolcularının filiz lisans,

vize ve transfer işlemleri yapılacaktır'' denildi.

81 İLDE BULUNAN TFF İL TEMSİLCİLİKLERİNE YAZI GÖNDERİLDİ

TFF Amatör İşler kurulunun 81 ilde bulunan TFF il temsilciliklerine yazı gönderdi. Gönderilen yazıda,''

Amatör futbolcuların filiz lisans, vize ve transfer lisans işlemlerinin 15 Şubat 2021 tarihinde

yapılmaya başlanacağı duyurulmuştu.

Şimdilik sadece 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’ e katılması kesinleşen 263 kulübün BAL’da oynama yaşı uygunluğu olan 2005 ve daha büyük doğumlu futbolcularının filiz lisans,

vize ve transfer işlemleri yapılacaktır. Yerel liglere katılacak amatör kulüplerimizin lisans işlemleri Amatör İşler Kurulu’ nun konuyla ilgili bir duyurusu yapılıncaya kadar kesinlikle yapılmayacaktır.

TFF Bölge Müdürlüklerimiz lisans evraklarını kulüplerden direkt almayacak olup Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak evraklar Bölge Müdürlüklerimize ASKF’lerce yetkilendirilen bir yönetici tarafından elden teslim edilecek veya Kargo ile gönderilecektir.

2020-2021 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar kitapçığımız ilgili her yere ulaştırılmıştır. Lisans işlemleri için gerekli evrakların Federasyonumuz internet sitesinde “Ligler- Amatörler” sayfasında da yayınlanmıştır. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” denildi. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90