Taraftar Sahaya Dönüyor

Misli.com 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Kahramanmaraşspor’un itici gücü olan 12. adamı taraftarına müjdeli haberi TFF başkanı verdi.

Taraftar Sahaya Dönüyor

Covid-19 Pandemisi dolayısı sahalardan uzak kalan Futbol severlere müjdeli haberi TFF başkanı Nihat Özdemir verdi. Süper Lig başta olmak üzere 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig takımlarını 12. adamı yeşil sahalara dönüyor. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 19. hafta için geri sayım başlarken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraşspor ve tüm takım taraftarına müjdeli haberi verdi. Pandemi şartları uygun olursa, mart ayından sonra ligler seyircili olarak devam edecek. 16 Mayıs itibari ile ligleri tamamlamak istediklerini belirten Özdemir, pandemi şartları uygun olursa, o aydan sonra ana hedeflerinin liglere seyircili olarak devam etmek olacağını belirtti. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada “Türkiye’de 16 Mayıs itibariyle ligleri tamamlamak istediklerini belirterek, “Pandemi şartları uygun olursa, mart ayından sonra ana hedefimiz liglerimize seyircili olarak devam etmek olacak” dedi.

Özdemir “İnşallah gelecek aşılarla, bu pandemi olayını geride bırakacağımız yıl olur. Pandemiyi geride bırakırsak ana hedefimiz olan taraftarlarımızı tribünlerde görmek istiyoruz. Çünkü tribünlerde seyirci olmadığı zaman maçlar güzelliğine kavuşamıyor. Oyuncular motive olmuyor. Hakemlerin bile seyircisiz maç oynamaktan dolayı sıkıntıları var. Pandemi şartları uygun olursa mart ayından sonra bizim ana hedefimiz liglerimize seyircili olarak devam etmek olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Özdemir, pandemi de seyircisiz oynanan maçların rövanşlarında seyirci olması durumunda bir haksızlık oluşup oluşmayacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Tam seyirci kapasitesi ile maçları oynamayı düşünemiyoruz. Yüzde 20 mi 30 mu olur ona Sağlık Bakanlığımızla yapacağımız görüşmeler sonunda karar vereceğiz. Hiçbir kulüp, ‘İlk maç seyircisizdi bu maç da seyircisiz oynansın’ gibi bir düşünce ile gelmeyecektir. Çünkü futbol seyirci ile güzel oluyor” ifadeleri kullanıldı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94

banner90