Simavlı atlet Türkiye üçüncüsü

Kütahya'nın Simav ilçesinde, sportif faaliyetlerini sürdüren Kazcıoğlu spor kulübü sporcusu ve Osmanbey Ortaokulu öğrencisi Sıla Ata'nın, 2004 doğumlu kızlar bin 500 metre...

Simavlı atlet Türkiye üçüncüsü
Kütahya'nın Simav ilçesinde, sportif faaliyetlerini sürdüren Kazcıoğlu spor kulübü sporcusu ve Osmanbey Ortaokulu öğrencisi Sıla Ata'nın, 2004 doğumlu kızlar bin 500 metre kategorisinde 5.01 saniyelik derecesiyle Türkiye üçüncüsü olduğu bildirildi.
Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz, sporda disiplinin hedef ve başarı arasında bir köprü olduğunu ifade etti. Sapmaz, "Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı'nın 2018 faaliyet programında yer alan ve İstanbul atletizm il temsilciliği tarafından organize edilen, Türkcell Türkiye U16 (16 yaş altı) Salon Atletizm (Festivali) Şampiyonasında, Simavlı atletimiz Sıla Ata bin 500 metre kategorisinde 5.01 saniyelik derece elde ederek Türkiye üçüncüsü olurken, 800 metrede 2.28 saniyelik derecesi ile Türkiye altıncısı oldu. Kazcıoğlu spor kulübü sporcularından Büşra Güney bin 500 metre kategorisinde 5.12 saniyelik derecesiyle 12'inci, 800 metre kategorisinde 2.38 saniyelik derecesiyle 22'inci sırada yer aldı. Sporcularımıza her zaman güvenen ve destek olan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ile Belediye Başkanı Süleyman Özkan başta olmak üzere, Kazcıoğlu spor kulübüne, idareci, antrenör ve Beden Eğitimi öğretmenlerine teşekkür ediyor, sporcu atletlerimize başarılar diliyorum" dedi. (MEİ-EFE)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER