Raketlerini ‘Kardeşlik’ İçin Salladılar

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi ve Türk Kızılayı ile birlikte düzenlediği Kahramanmaraş'ta Raketini Kardeşlik için Salla Turnuvası yapıldı.

Raketlerini ‘Kardeşlik’ İçin Salladılar

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ile birlikte “Sosyal Hayata Uyumun Desteklenmesi Projesi” kapsamında Dünya Bankası, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Kahramanmaraş Toplum Merkezi tarafından organize edilen “Raketini Kardeşlik İçin Salla Masa Tenisi Turnuvası’na” katıldı.

“Sosyal Hayata Uyumun Desteklenmesi Projesi” kapsamında yapılan etkinlikte, 50 Türk ve 50 Suriye uyruklu misafir sporcu dostluk için yarıştı. Etkinliğe Vali Ömer Faruk Coşkun, İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türk Kızılayı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürü Burak Yolcuoğlu, Suriye uyruklu misafir ve Türk sporcular ile yakınları ve vatandaşlarımız olsun katıldı. Turnuvanın açılış konuşmasını Türk Kızılayı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürü Burak Yolcuoğlu ve İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç yaptı.

İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yakalanan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının hiçbir zaman bozulmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Vali Coşkun ise müsabakalara katılan sporcularla yakından ilgilenerek, sporun birleştirici ve bütünleştirici yönüne dikkat çekti. Vali Coşkun ayrıca, sporculara başarılar dileyerek, bu tür organizasyonlar sayesinde millet olarak ev sahibi pozisyonundaki toplumumuzla, ülkemizde misafir konumunda bulunan yabancıların sosyal uyum faaliyetlerinin verimliliğini temin etmek için çaba harcayan herkese şükranlarını sundu.

Turnuva’nın açılış müsabakasını, Vali Coşkun ve Güvenç yaptı.  Açılış programı şampiyon sporcuların masa tenisi gösterisi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER