Okumuş; “Bu Şehir 2. Profesyonel Takımı Hak Ediyor”

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçe adayı Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş 2. Profesyonel takımı Hak ediyor. Bizde Türkoğlu Belediyespor’u Profesyonel yapmak için çaba veriyoruz” dedi.

Okumuş; “Bu Şehir 2. Profesyonel Takımı Hak Ediyor”

Kahramanmaraş Yerel Amatör Kümeden BAL’a çıkma çabası veren Türkoğlu Belediyespor’da Hedef 3. Lige çevrilirken Başkan Osman Okumuş, “BAL’da kalıcıyız bizim hedefimiz 3. Lig, bu şehir 2. Profesyonel takımı hak ediyor” dedi. Türkoğlu Belediyespor'u BAL Liginde görmeyi arzulayan 3.lig Parolasıyla çalışmalarını yoğunlaştıran Osman Okumuş Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e Hedeflerinin Kahramanmaraş’a profesyonel takım kazandırmak olduğunu ifade ederek şunları ifade etti; “Kahramanmaraş'ın 3. Lig Takımına ihtiyacı var.  Buda ekiple olur ve O ekip İskeleti kurulmaya çalışıyoruz, Bu sezon Şampiyonluğa ulaşmamız lazım. Takımımız şehrimizi temsili noktasında kadromuzu genişletiyoruz. İnşallah sahada başarılı bir şekilde Şampiyonluk adına takımımızı BAL’a taşışız” ifadelerini kullandı.  

Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminde Türkoğlu'nu gözlemleyerek eksikleri ve yapılması gerekenler üzerinde çalıştığını belirten Başkan Osman Okumuş, “Türkoğlu, Kahramanmaraş'a en yakın ilçe olmasına rağmen bir türlü gelişemiyordu. Biz bunları araştırdık ve sosyal yaşam alanlarının, yolların, alt yapı ve üst yapının eksik olduğunu gördük ve çalışmaya başladık. Biz Belde Belediyesi iken de spor’a büyük önem verdik. Beyoğluspor ve Türkoğluspor’u BAL’a taşıdık. Beyoğlu ilçemize Spor Tesisleri kazandırdık. Yüzme Havuzu kazandırdık, Fifa Standartlarında Futbol sahası kazandırdık. Türkoğlu Belediyesi Başkanlığı döneminde de Takımımızı BAL’a aday takım yaptık. Bu sezonda BAL’a yönelik takım kurduk ve 3. Lig Hedefi ile yola koyulduk. BAL’da çok kalmayıp 3.Lige yeltenmemiz lazım. Bu hedef uğruna çalışmalarımızı yaptık ve kadromuzu güçlendirdik. Sportif Direktörlük konumuna Tecrübeli Hoca Fethi Çokkeser’i getirdik” ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90

banner92

banner94