Kale'deki spor salonunda sona doğru

Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçeye yaptırılan 200 kişi kapasiteli kapalı spor salonun bu yılın Aralık ayında tamamlanacağını müjdeledi. Kale ilçesinde 2 bin 500 metrekare...

Kale'deki spor salonunda sona doğru
Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçeye yaptırılan 200 kişi kapasiteli kapalı spor salonun bu yılın Aralık ayında tamamlanacağını müjdeledi. Kale ilçesinde 2 bin 500 metrekare alan üzerine yaptırılan ve 200 kişilik kapasiteli tribünlü kapalı spor salonu yapımı devam ediyor. Yüzde 70'inin tamamlandığı inşaatta incelemelerde bulunan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçenin her kesimine hizmet edecek olan, kapalı spor salonunun 2018 yılı Aralık ayında teslim edileceğini söyledi. Akdemir, spor salonunun tüm Kalelilere hayırlı olmasını dileyerek, 'İmar planımızdan yol olarak belirlenen alanda, Belediyemiz tarafından yoldan feragat edilerek imar planı değişikliğine gidilmiştir.' İfadelerine yer verdi.
Spora olan desteklerinin devam edeceğini belirten Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, amaçlarının Kale'nin sporda öncü bir ilçe haline gelmesi olduğunu belirterek, "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için onları spora teşvik ediyoruz. Bu kapsamda belediye olarak yatırımlar yapıyoruz. Gençlerimizin çocuklarımızın daha sağlıklı bir yaşama adım atmaları için yapılacak olan spor salonumuz şimdiden hayırlı olsun. Spor gençlerimizin daha sağlıklı olması, daha disiplinli yetişmesi ve kendilerini hayata daha iyi hazırlamaları için çok önemli. Gençlerimizin spora olan ilgisini arttırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız, ailesine ve ülkesine daha faydalı bireyler yetişmesi için tüm imkanları sunacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166