Bizim İçin Ne Şart Olursa Olsun Fark Etmez!

Lige her zaman ne şartlarda olursa olsun fark etmez diyen Türkoğlu Belediyespor Teknik Patronu Fethi Çokkeser, Grupta kim olursa olsun hedefe kilitlendiklerini ifade ederek, “bizim hedefimiz belli” dedi.

Ligin hazırlıklarını hazırlık maççları ve gerçekleştirilen idmanlarla sürdürdüklerini ifade eden Türkoğlu Belediyespor Teknik Patronu Fethi Çokkeser, “Grubumuz şekillendi. Artık kim düşerse gruba oynayacaktık. Onları şekillendirmek olmaz. Aylardan beri hem fut bolcuların, hem bizlerin, hem yönetimin bütün konsantresini dağıttı. Oynanma tarihiydi, tarihleri n değişimiydi. Pandemiden dolayı ara verilmeler felan ama ne olursa olsun maçlar 9 Haziranda başlayacak. Bizim buradaki hedefimiz belli zaten, burada olmamızı amacı belli. Elimizden gelen bütün çalışmaları bütün gayreti bütün teknik takdik çalışmaları yaptık. Resmi maçlara hazırlanıyoruz. Ciddi rakiplerle hazırlık anlamında özel maçlar yapıyoruz. Tabi takımın son durumu ile ilgili bütünleşme ile ilgili, tabi takım olmak kolay değil, bir süreç lazım. O süreç biz hiçbir zaman bulamadık burada. Hep dağınıklar var ama bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Rakiplere gelince kendi şehrimizin bir takımı var, Elbistan,2 Şanlıurfa takımı var. Öncelikle zaten play-off grubunda oynamak için bu 4’lü takımın arasından birinci çıkma zorunluluğumuz var. Bunun için gayret göstereceğiz. Takımımız her konuma rağmen hazırlığını doğru yaptı. Biz hazırız. Ama fut bol her zaman değişke bir oyudur. Ne olacağını tahmin edemeyiz. Biz elimizden gelen bütün gayretleri göstereceğiz. Oyuncularımda çalışmalarını en iyisini gayretle yaptılar. İstek arzuları iyi inşallah başarılı olmak için çalışacağız.

“DERBİYLE BAŞLAMAK GÜZEL BİR DUYGU”

9 Haziranda başlayacak olan Ligin ilk haftasında grupta Kahramanmaraş derbisi olacağını ifade eden Teknik Patron Fethi Çokkeser, “İlk haftada kendi şehrimizin takımı ile oynamak güzel bir duygu. Futbolun güzelliği burada. Sağlıklı, hayırlı, sakatlık olmadan, kavga gürültü olmadan, fair-play çerçevesinde mücadelenin üst seviyede olduğu bir maç oynayacağız. İnşallah başarılı olmak istiyoruz. Kalitemiz belli her iki takımada başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“BU PROJENİN BİR PARÇASI OLMAKTAN MUTLUYUM”

Bizim her şeyden önce antrenör görevimiz var diyen tecrübeli teknik adam Çokkeser, “Bu 1.ligde olur,2. ligde olur 3. ligde olur. önemli olan kiminle çalıştığın kime güvendiğin. Ben burada kulübün projesine inanıyorum. Kulübün başkanına ve yönetimine inanıp güvendiğim için buradayım yoksa 3 ve 2. ligdeki takımlardan teklifler aldım. Burada kalmamı sebebi ise ortaya konulan projeye inanmam. burada büyük projenin içerisinde olduğum için de çok mutluyum. onlara inanıp güvendiğim için bu projeye evet dedim. onlarda bana güvendi ve bu projenin bir parçası olmamı istedi. Bizlerde bu projeyi hayata geçirmek için bütün enerjimizi, gücümüzü futbolcularımızla sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve hedefimiz ola 3.lige adımızı yazdırmak için çalışacağız.

“EKİBİMLE PROJEYİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Büyük projenin hayata geçmesi için ekibine güvendiğini ve daha iyi olma adına çalıştıklarını ifade eden Çokkeser, “Teknik kadro anlamında geçen sene bu takımı bir üst lige çıkaran 2 tane genç arkadaşım var Kahramanmaraşlı. onlarla bu yola çıkacağız, yardımcı antrenörler olarak görev yapıp tecrübemizden faydalanacaklar. oterite olarak, disiplin olarak, gerek saha içeriside gerek saha kenarında iletişim olarak kedilerine güvendiğim Nejdet Polat, Oğuz kılınç, tabi enim yıllardan beri çalıştığım kaleci hocalığımı yapan çetin hocam ile yola çıkıyoruz ve bu projeyi birlikte başaracağız” dedi.

“HEDEFE ADAPTE OLAN BİR TAKIM YAPACAĞIZ”

Pandemi dolayısı ile sporcuların uzun süredir sahadan uzak kaldıklarını ifade eden imparator Fethi Çokkeser, “Pandemi futbolu olumsuz etkiledi. hal böyle olunca sporcular sahadan uzak kaldı. şimdi ise yavaş yavaş lige, sahaya konsantre olmaya çalışıyorlar. Türkoğlu Belediyespor önemli bir proje üzerine kurulu ve hedefi var. biz yaptığımız idmanlarla eksikliği, kopukluğu kapatıp lige hazır olup hedefe ulaşıp şehrimizin ilçesi Türkoğlu’nu şampiyon takım yapmak için projeyi tamamlamak için çalışacağız. Bu ilçe Metropol bir ilçe, bu proje önemli bir proje. Kahramanmaraş’ın futboldaki yeni atmosferi. Kahramanmaraş’ımız adına, Türkoğlu ilçesi adına Futbol adına önemli bir başarıya imza atacağız. biz daha önce şampiyonluk yaşayan tecrübemiz var. Allah’ın izni ile bugün başladık ve sezon sonunda başarılı bir şekilde şampiyonlukla taçlandıracağız” dedi.

“HEDEF VE BEKLENTİLER BELLİ”

Tabi geçmişte çok şükür Allah’ım şampiyonluklar nasip etti.3. lige takım çıkardım, 2. Lige takım çıkardım.1. Lige takım çıkardım. Bizim hayalimizde tek kalan Süper lige takım çıkarmak. Allah’ım inşallah onu da nasip eder. Tabi bunlar hep böyle bir projeye bağlı, inanmaya bağlı, güvenmeye bağlı. Biz bu nedenle güvenildiğimiz yerde olduğumu hissediyorum. İstek arzunun olduğu yerde olmasını istenilen yerdeyim. Biz şuanda bütün bilgi deneyimimizi buraya aktarıyoruz. Futbol farklı bir oyun ama bizim çalışmalarımızın hedefi 3. Lig” dedi. (RÖPORTAJ: İLKER YİYEN)  

  

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER