Bölgesel Amatör Lig’ de 2021 – 2022 sezonu katılım başvuruları tamamlandı. BAL’ da bu sezon oynama hakkı olan 278 takımdan 263’ ünün başvurusu kabul edildi. Kahramanmaraş'ı Temsil eden Türkoğlu Belediyespor, Andırın Yeşildağspor ve Elbistanspor'unda başvurusu kabul edildi.
Katılacak olan takımların 249’ u geçen sezon BAL’ da yer alan takımlardan oluşurken, 14’ü geçen sezon TFF 3. Lig’ den düşen takımlardan oluşuyor.
BAL takımlarının 2021-2022 sezonunda müsabakalarını oynayacakları sahaların denetimi yapıldıktan sonra statü yayınlanıp, gruplandırma ve fikstür çekiminin ardından TFF Sağlık ve Bilim Kurullarının onayı doğrultusunda 30- 31 Ekim 2021 tarihinde müsabakalar başlayacak. Kahramanmaraş Temsilcileri hazırlıklarını ve lisans işlemlerini hızlandırdı.
2021-2022 FUTBOL SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG’E KATILACAK TAKIMLAR
ADANA (4) Pozantı Belediye Gençlik ve Spor, Sarıçam Kürkçüler Spor, Adana 1954 Futbol Kulübü,
Kozanspor FK (TFF 3.LİG’den düştü)
ADIYAMAN (2) Besni Akın Spor, İmamağa Spor
AFYON (3) Sandıklı Spor, Bolvadin Belediyespor, İscehisar Spor
AĞRI (2) Doğubayazıt Belediye Spor, Ağrı Vefa Spor
AMASYA (2) Merzifon Spor, Amasya Spor 1968 FK,
ANKARA (6) Çubukspor Futbol A.Ş, Keçiören Belediyesi Bağlum Spor, Haymana Belediyespor, Ankara TKİ spor, Sincan Belediyespor, Ankara DSİ Spor
ANTALYA (5) Kepez Belediye Spor, Manavgat Belediyespor, Korkuteli Belediyespor, Demre Belediyespor, Antalya Kemerspor (TFF 3.LİG’den düştü)
ARTVİN (2) Artvin Çoruh Spor, Arhavi Spor (TFF 3.LİG’den düştü)
AYDIN (5) Eşin Grup Söke Spor, Aydın Yıldız Spor, Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, Çine Madran Spor, Aydın Büyükşehir Belediye Spor
BALIKESİR (5) Ayvalıkgücü Belediyespor, Bigadiç Belediyespor, Gönen Belediye Spor, Burhaniye Belediyespor, Eti Spor
BİLECİK (2) Bozüyük Vitra Spor, Bayırköy Spor Kulübü
BİNGÖL (2) 12 Bingöl Spor, K.Yıldırımspor
BİTLİS (2) Bitlis Özgüzeldere Spor, Güroymakspor
BOLU (2) Gerede 1970 Futbol Kulübü, Yeniçağa Spor
BURDUR (2) Bucak Belediye Oğuzhan Spor, Burdur Mehmet Akif Ersoy ÜNV. GSK
BURSA (8) Zafer Spor, Yenişehir Belediye Spor, Mustafa Kemalpaşa Spor Belediye, Elmasbahçeler Spor, Bursa Kültür 1987 Spor, Bursa Nilüfer 2021 Futbol Kulübü, Görükle İpekspor, İnegöl Kafkas Gençlikspor
ÇANAKKALE (3) Biga Spor, Bozcaada Spor, Biga ada spor
ÇANKIRI (2) 1074 Çankırı spor, Kurşunlu Belediyespor
ÇORUM (2) Osmancık Belediyespor, Çorum Çimento Spor il Takım
DENİZLİ (3) Denizli Sarayköy Spor, Serinhisar Spor, Bağbaşı Zeytinköy Spor
DİYARBAKIR (6) Bağlar Belediye Spor, Bismil 21 Sportif Faaliyetler Gsk, Diyarbakırspor, Çınar Belediyesi Spor, Bismil 1936 Gençlik ve Spor Kulübü, Silvan Belediyespor
EDİRNE (2) Uzunköprü Spor, Tunca Spor
ELAZIĞ (3) Mediline Hospital Fırat Üniversitesi GSK, Elazığ Yol Spor, Kovancılar Spor
ERZİNCAN (2) Erzincan Ulalar Spor, Erzincan 1968 Spor
ERZURUM (2) Yakutiye Spor, İdmanocağıspor
ESKİŞEHİR (3) Anadolu Üniversitesi Spor, Eskişehir Yunus Emre Spor, Eskişehir Sağlık Spor
GAZİANTEP (3) Gaziantep Ankas SP, Nizip Spor, Gaziantep Anadolu Spor
GİRESUN (3) Görele spor, 1926 Bulancak spor, Eynesil Belediyespor
GÜMÜŞHANE (1) Söğütlü Hilalspor,
HAKKARİ (2) Yüksekova Belediyespor, Hakkari Gücü Spor
HATAY (4) 5 Temmuz İskenderun SP, Reyhanlı Spor, Antakya Belediyesi Futbol Kulübü, Payasspor (TFF 3.LİG’den düştü)
ISPARTA (2) Isparta 32 Emre Spor, Gelendostspor
MERSİN (4) Mersin Büyükşehir Belediye Meski Spor, İdmanyurdu 1925 Spor, Silifke Belediye Spor, Erdemli Belediyespor
İSTANBUL (29) Maltepe spor, Sultangazi spor, Yeşilköy spor, Beşyüzevler spor, Atlas spor, Ortaköy Spor, Vefa Spor, Bağcılar Spor Kulübü, Alibeyköy Spor, Bakırköy Spor, Kavacık Spor, Nişantaşı Spor, İstanbul Siirtgücü Spor, İstanbul Sinop Spor, Cevizli Anadolu Spor, Beykoz İdman Yurdu FUT. YAT. SAN. TİC. A.Ş, Gazi Mahallesi Spor, Bayburt 1918 Futbol Kulübü, İstanbul Kayaşehir Spor, Yeniköy Spor Kuruçeşme Spor, Dudullu Spor, Irmak Sporil Takım, Bulvar Spor, Beykozspor 1908 A.Ş, 1877 Alemdağspor (TFF 3.LİG’den düştü), Atlas Maden Ç.KÖY FUT.YAT.A.Ş (TFF 3.LİG’den düştü), Sultanbeyli Belediyespor (TFF 3.LİG’den düştü), Silivri Spor (TFF 3.LİG’den düştü)
İZMİR (11) Çiğli Belediye Spor, Aliağa Futbol A.Ş, Torbalı Spor, Bornova Yeşilova Spor, İzmir Spor, Torosgücü Spor, Kınık Belediyespor, Viven Bornova Futbol Kulübü, Buca Zaferspor, Kemalpaşaspor, Alaçatıspor Kulübü
KARS (2) Kars 36 Spor, Kağızman Gençlerbirliği Spor
KASTAMONU (2) Kastamonu özel idare köy hizmetleri Spor, Taşköprü Spor
KAYSERİ (4) Talasgücü Belediyespor, Yahyalı spor, Develi Spor, Kayseri Emar Grup Futbol Kulübü
KIRKLARELİ (3) Vize Spor, Lüleburgaz Spor, Babaeski spor
KIRŞEHİR (2) Mucur Yabanlı Spor, Yeşil Kamanspor
KOCAELİ (10) Başiskele Doğantepe Spor, Çayırova Spor, Karamürsel Spor, Kullar 1975 Spor, Gebze Spor, Körfez Belediyespor Hereke yıdız spor, Yuvacık Spor, Değirmenderespor, Arslanbey Gençlerbirliği Spor, Gölcükspor (TFF 3.LİG’den düştü)
KONYA (5) Akşehir Spor, Sarayönü Belediye Spor, Konya Ereğli Spor, Gölyazı Belediyespor, Çatalhüyük Çumra Belediyespor
KÜTAHYA (3) TKİ Tavşanlı Linyit Spor, Kütahya Yeşilay Spor, Evliya Çelebi Çağlayan Azot Spor
MALATYA (4) Pütürge Belediyespor, Malatya İdmanyurdu Spor, Arguvan Belediyespor, Darendespor
MANİSA (6) Salihli Belediye Spor, Manisa Sanayi Spor, Yunus Emre Belediye Spor, Bieksper, Hacırahmanlı Spor, Ahmetli Belediyespor, Manisaspor (TFF 3.LİG’den düştü)
KAHRAMANMARAŞ (3) Elbistan Spor, Türkoğlu Belediyespor, Andırın Yeşildağ Spor
MARDİN (2) Kızıltepe Sportif Faaliyetler, Mazıdağı Fosfat Spor
MUĞLA (2) Yatağan Spor, Muğlaspor (TFF 3.LİG’den düştü)
MUŞ (2) Muş Menderes Spor, Muş Belediye Spor
NEVŞEHİR (2) Suvermez Kapadokya Spor, Ürgüpspor
NİĞDE (1) Niğde Belediyesi Spor
ORDU (3) Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Ulubey Belediyespor
RİZE (3) Çayeli Spor, Salarha, Rize Özel İdare Spor
SAKARYA (5) Pamukova 1968 Spor, Arifiye Kalaycı Spor, Sapanca Gençlik Spor, serdivanspor, Erenlerspor
SAMSUN (4) Ladik Belediye Spor, Atakum Belediye Spor, Evci Spor, Karasamsun Spor
SİİRT (1) Kurtalan Spor
SİNOP (2) Boyabat 1868 Spor, Gerze Belediyespor
SİVAS (2) Cumhuriyet Üniversitesi GSK, Abdulvahabi Gazi Spor
TEKİRDAĞ (4) Çerkezköy 1911 doğan spor, Kapaklı Spor, Marmara Ereğlisi Belediyespor, Tekirdağspor (TFF 3.LİG’den düştü)
TOKAT (2) Niksar Belediye Spor, Erbaa gençlik spor
TRABZON (6) Tonya Doğan Spor, DSİ Karadeniz Spor, Erdoğdu Spor, Sebat Gençlik Spor, Bahcecikspor, Çarşıbaşı Belediyespor
TUNCELİ (1) Dersim Spor
ŞANLIURFA (3) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, Siverek Belediye Spor, Viranşehir Belediye Spor
UŞAK (2) Bölme Spor, Sivaslı Belediyespor
VAN (2) Van Yol Spor, Vangölü Sportif Faaliyetler Spor
YOZGAT (3) Sorgun Belediyespor, Çayıralan Esnaf Spor, Yozgatspor 1959 FK (TFF 3.LİG’den düştü)
ZONGULDAK (3) Kdz.Ereğli Belediyespor, Devrek Belediyespor, Kilimli Belediyespor
AKSARAY (2) Elit naturel eşmekeya sultanhanı sp, Eskil Belediyespor
BAYBURT (1) Bayburt Belediyespor
KARAMAN (1) Su Durağı Gençler Brl.
KIRIKKALE (1) Kırıkkale Yahşihan spor,
BATMAN (2) 1955 Batman Belediyespor, Batman 72 Belediyespor
ŞIRNAK (3) Cizre serhat spor, Şırnak idmanyurdu spor, 1960 silopi spor
BARTIN (2) Bartın spor, Amasra spor
ARDAHAN (1) Serhat Ardahanspor
IĞDIR (1) Iğdır Es spor
YALOVA (3) Yalova Kadıköy spor, Altınova Belediyespor, Yalovaspor (Tff 3.lig’den düştü)
KARABÜK (1) Karabük köyü spor
KİLİS (2) Kilis Belediyespor, Elbeyli spor
Osmaniye (1) Düziçispor
DÜZCE (2) Beyköy Belediyespor, Çilimli Belediyespor
(HABER: İLKER YİYEN)