Amatörün kaderi belli oluyor!

Amatörün kaderinin belli olacağı TASKK Yönetim Kurulu Toplantısında sonuç haftaya kaldı. 

Amatörün kaderi belli oluyor!

Binlerce kulübün merakla beklediği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetin kurulu üyelerinin Fuatpaşa yalısı otelde yapılan toplantısı sona erdi.

TFF Başkan Vekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez yazılı bilgilendirmede; “Bugün toplanan TFF Amatör İşler Kurulu 2020-2021 Sezonu amatör ligler ile ilgili yaptığı toplantı sonunda alınan kararlar Ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde TFF Yönetim Kurulunun onayı ile resmî açıklama önümüzdeki hafta yapılacaktır. Resmî açıklama dışında yapılacak açıklamalara itibar etmeyiniz” denildi.

ALT LİGLER İSYANDA!

Corona virüs insan yaşamında birçok dengeyi adeta altüst etti. İnsanlar evlerine kapandı, çoğu ev ofise dönüştürüldü. Corona virüs pandemisi nedeniyle ara verilen Türkiye futbol liglerinde 2019-2020 sezonunun kaderi noktasında yaşanılan kısır döngü 2020-2021 Sezonuna da yansımaya başladı. Vakalar ve risk devam ederken profesyonel ligler start aldı. Binlerce kulübün merakla beklediği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulu üyelerinin Fuatpaşa yalısı otelde yapılan toplantısı sonrasında “Tüm Amatör futbolculardan ortak açıklama” adı altında sosyal medyada paylaşımlar yapıldı. Amatör futbol oynansın Amatör futbola yasak koyma ve tff adalet istiyoruz hashtag'leriyle Tüm Amatör futbolculardan ortak açıklama'' adı altında sosyal medyada paylaşımlar yapıldı.

AMATÖRLER BU KADAR MI SAHİPSİZ?

Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve alt liglerin Kulüp Başkanlarıyla telekonferans yöntemiyle görüşme yapmıştı. Peki, bu toplantıda amatörleri kim temsil etti. Hiç kimse… Liglerin devamıyla ilgili hayati kararlarının alındığı toplantıda tüm Türkiye genelinde Amatörleri kim temsil etti.?

Haksızlık oluyor, amatörler Türkiye'nin em büyük sivil toplum kuruluşudur. Seçilenler temsil edemiyorsa neden o koltuklarda varlar? Amatörler de bu ülkenin evladı, bizler de emek veriyoruz ancak bizim hakkımızda kararı Profesyonel Kulüp Başkanları mı alacak?

Amatörler bu kadar mı sahipsiz? 2019-2020 sezonunda yeni tip Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ilk alınan kararda alt kategorilerdeki müsabakaları sonlandırılmıştı. Geçen yıl TFF Yönetim Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin yeni tip Koronavirüs tedbirleri ile ilgili yaptığı toplantıda 2019-2020 sezonunda U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacak. Ayrıca U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacak. TFF, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'pandemi' olarak değerlendirilen Koronavirüs (COVID-19) salgınının ülke genelinde görülmesi nedeniyle, Gelişim Liglerini, Türkiye Grup Şampiyonalarını (U19,U17,U16,U15,U14) iptal etti. Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Gelişim Ligleri'nin bir sonraki karara kadar durdurulduğunu açıklamıştı. Bu yıl ise halen bir ses seda yok.

SPOR ALANLARI VE TESİSLER HAZIR KITA BEKLEMELİ!

Ülkemizde de artarak devam eden virüs salgını nedeni ile, liglerin ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı. Salgının durma ihtimaline karşı liglerin Nisan ortasında başlatılması planlanmasına rağmen, taraftarların, futbolcuların, teknik adamlar, maçların oynandığı stadyumlardaki görevlilerin psikolojisi buna uygun değil. Üzerimizdeki Virüs illeti sonlandıktan sonra evde kalarak spor ihtiyaçlarını gidermek isteyen obeziteyi yok saymaya çalışacak halkın spor kültürüne tam gaz vermek lazım. Bu noktada Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Boz’a büyük işler düşüyor.  Başta 12 Şubat Stadyumu olmak üzere 12 Şubat Yüzme Havuzu, Osman Sayın Spor Salonu, Tenis alanları ve kapalı atış alanları gibi alanları hazır kıta tutması gerekecek. Bilindiği gibi Multi Fonksiyonlu stadyum bu saatten sonra hayal gibi. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174