Amatör’e yeşil ışık yandı!

Yılan Hikayesine dönen Amatör Futbolun ne zaman oynanıp oynanmayacağına ilişkin Spor Bakanlığı ve TFF harekete geçerek Amatör Futbola yeşil ışık yaktılar. 

Amatör’e yeşil ışık yandı!

Ankara'daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreni öncesi kendisiyle konuşmak isteyen amatör sporcularla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemiden dolayı maçların 10 aydır oynanmadığını belirterek, “Bunu inceleteyim, bakalım. Kendim 16 sene amatör futbol oynadım. Bir bakalım herhangi bir sıkıntı yoksa önünü açarız” ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Türkiye Amatör Futbolcular Birliği adına Barış Altıntaş Gökhan Koç ve Eray Şekerci birlikte 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirildi.

ERDOĞAN AMATÖR’E EL ATTI VE OLAYI HAREKETLENDİRDİ

Milyonlarca Amatör Futbolcuların merakla beklediği ne zaman Amatör maçlar başlayacak bilmecesine Cumhurbaşkanlığından sinyal verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 aydır koronavirüs nedeniyle futbol oynayamadıklarını ileten amatör sporculara durumu inceleme sözü verdi. Ülke genelinde bütün profesyonel liglerin başladığını uluslararası statü teşkil eden kupa maçları, milli maçlar, ampute ligleri, Voleybol ve basketbol maçları oynanırken bu duruma göre Amatör futbol maçlarında virüs var düşüncesine ve Milyonlarca Amatör Futbolcuların çaresizce bekleyişine Cumhurbaşkanı inceleme sözü verdi. Kahramanmaraş’ta ise bu duruma sevinçle karşılandı ve takımlar hareketlenerek yapılacak olan Lisans ve maçlara odaklanmaya başladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri hakkında kararını bekleyen amatör futbolcular, tam bir hüsrana uğramıştı. 2021 yılı ortalarına kadar liglerinin oynatılmayacağı dedikodularına karşın umutlarını koruyan amatörler, kararın 2021 Ocak ayına ertelenmesini zaman kazanma olarak değerlendirmişti. Sessiz bekleyişe isyan eden Amatör Futbolcular dertlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsten dolayı oynanmayan amatör futbol liglerinde top koşturan oyuncuların sorunlarını dinledi.

“BİR SIKINTI YOKSA ÖNÜNÜ AÇARIZ”

Ankara'daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreni öncesi kendisiyle konuşmak isteyen amatör sporcularla bir araya gelen Erdoğan, pandemiden dolayı maçların 10 aydır oynanmadığını belirterek, 'Bunu inceleteyim, bakalım. Kendim 16 sene amatör futbol oynadım. Bir bakalım herhangi bir sıkıntı yoksa önünü açarız.' ifadelerini kullandı.

“ÇOK ŞÜKÜR SESİMİZİ DUYURDUK”

Bu durumun sadece Ankara için mi geçerli olduğunu, diğer yerlerde olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sporcu, 'Biz Türkiye genelinden geldik. Ardahan'dan Edirne... Şu anda bütün futbolcu kardeşlerimiz, size sesimizi duyurmak için dualarla geldik, çok şükür sesimizi duyurduk.' diye cevap verdi.

KORUMAYA TELEFON TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra amatör futbolcularla ilgilenilmesi için koruması Muhsin Köse'ye 'Telefon numaralarını al' talimatı verdi.

KASAPOLU, BAYKAN VE FUTBOLCULAR OLAYI MASAYA YATIRDI

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Amatör futbolcular, amaçlarına ulaştılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Mehmet Baykan ile Amatör Futbolcular liglerin başlamasıyla ilgili görüşme yaptılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Türkiye Amatör Futbolcular Birliği adına Barış Altıntaş Gökhan Koç ve Eray Şekerci birlikte 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirildi.

AMATÖR FUTBOL’DA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Toplantıda bütün Türkiye'deki Amator futbol camiası için 10 aylık süreci futbolcuların yaşadıkları sıkıntıların boyutlarını gelinen noktada artık dayanacak güçlerinin kalmadığı bundan sonraki süreçte en kısa maçların başlaması özellikle defalarca dile getirdiler. Yapılan görüşmenin ardından çıkan sonuçlar şöyle: 15 Ocak 2021 tarihinde Amatör Futbol Kitapçığı yayınlanacak. 2 Şubat 2021 tarihinde Amatör Futbol transfer sezonu resmi olarak açılacak. Spor Sahalarıyla ilgili yasakların kalkmasıyla birlikte Hemen maçların başlama tarihi resmi olarak açıklanacak.

TASKK ÜYELERİ ANKARA’YA ÇARILDI

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) üyeleri Bölgesel Amatör Ligler ile ilgili alınacak kararları görüşüp karara bağlamaları ve gerekli açıklamayı yapmak için Ankara'ya çağrıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan vekili, Türkiye amatör spor kulüpleri konfederasyonu (TASKK) genel başkanı Ali Düşmez’in çağrısı üzerine TASKK yönetim kurulu Ankara’ya çağrıldı.

Cuma günü (Bugün) saat.14.00’de Ankara’da Amatörlerin geleceği, Kulüplere yapılacak maddi yardım gündem maddeleri ile toplanacak yönetim kurulu kararlarının kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanının da katılması da bekleniyor. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166