Amatör Futbolcular İsyana Çıktı!

Ülkemizde de artarak devam eden virüs salgını nedeni ile, BAL ve Amatör liglerin ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmazken Sosyal medyadan oynanmayacağı ifade edilen Amatör Liglerin kararına yönelik 81 ilden futbolcu bir araya gelerek İstanbul'da Orhan Saka Amatörler evinin önünde isyan bayrağı açtı.

Amatör Futbolcular İsyana Çıktı!

Bilindiği gibi Amatörün kaderinin belli olacağı TASKK Yönetim Kurulu Toplantısında sonuç haftaya kalmıştı. Binlerce kulübün merakla beklediği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetin kurulu üyelerinin Fuatpaşa yalısı otelde yapılan toplantısı sona erdi. TFF Başkan Vekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez yazılı bilgilendirmede; “Bugün toplanan TFF Amatör İşler Kurulu 2020-2021 Sezonu amatör ligler ile ilgili yaptığı toplantı sonunda alınan kararlar Ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde TFF Yönetim Kurulunun onayı ile resmî açıklama önümüzdeki hafta yapılacaktır. Resmî açıklama dışında yapılacak açıklamalara itibar etmeyiniz” denildi.

ALT LİGLER İSYANDA!

Corona virüs insan yaşamında birçok dengeyi adeta altüst etti. İnsanlar evlerine kapandı, çoğu ev ofise dönüştürüldü. Corona virüs pandemisi nedeniyle ara verilen Türkiye futbol liglerinde 2019-2020 sezonunun kaderi noktasında yaşanılan kısır döngü 2020-2021 Sezonuna da yansımaya başladı. Vakalar ve risk devam ederken profesyonel ligler start aldı. Binlerce kulübün merakla beklediği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulu üyelerinin Fuatpaşa yalısı otelde yapılan toplantısı sonrasında “Tüm Amatör futbolculardan ortak açıklama” adı altında sosyal medyada paylaşımlar yapıldı. Amatör futbol oynansın Amatör futbola yasak koyma ve tff adalet istiyoruz hashtag'leriyle Tüm Amatör futbolculardan ortak açıklama'' adı altında sosyal medyada paylaşımlar yapıldı.

FUTBOLCULAR İSTİNYE'DE AMATÖRLER EVİNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Bölgesel Amatör Liglerin ve Yerel ligler ile ilgili maçların oynanacağı tarihin belli olmaması liglerin oynatılmayacağı ile ilgili sosyal medyada çıkan haberler üzerin Amatör Futbocular İstanbul'da Orhan Saka Amatörler evinin önünde basın açıklamasında bulundu. Futbolcular yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasında Orhan Saka Amatörler evinin önünde önce alkışla bu karar protesto edildi. Daha sonra futbolcular adına Barış Altıntaş açıklamada bulundu. Basın açıklaması sonunda futbolcular Orhan Saka Amatörler evinin önüne formalarını ve kramponlarını bıraktılar.

“TFF YETKİLİLERİ 50 BİN AMATÖR FUTBOLCUDAN NE İSTİYOR”

Kars 36 Spor forması giyen Barış Altıntaş basın açıklamasında şu açıklamayı yaptı; 10 yıldır bizi kimse dinlemedi. kimse bizi gale almadı ama biz kendimize yakıştığı gibi bir sporcuya yakıştığı gibi davranalım. Bugün buraya gelme amacımız Tff yetkilileri 50 bin amatör futbolcudan ne istiyor. Biz onlara ne yaptık. Lütfen biz onlara ne yaptık bunun cevabını bize versinler. 2009-2010 yılında kontenjan çıkardılar. Türkiyede 25 yaşında bizi yaşlı yaptılar. Biz geçimizi futboldan sağlıyoruz. Başka bir işimi gücümüz yok. Ailelerine çeline çocuğuna babasına anasına bakan bireyleriz. Kendi vatanında kendi ülkesinde 25 yaşında yaşlı sayıldık. Tamam dedik Bala döndük. Burada top oynamaya başladık. Burdada yapamazsınız dediler 27 yaşında yaşlısınız dediler.

“FORMA VE KRAMPON BIRAKARAK SİTEM ETİLER”

Çok kardeşimi bilirim kahve köşelerine gitti eşinden çocuğundan ayrıldı. Şuanda Almanya da Bölgesel Amatör ligde 6. hafta oynanıyor. İtalyda Amatör ligde 4. hafta oynanıyor. Biz 250 takımın katılacağı ligi oynatamayacak pozisyondamıyız. Şuan bütün ligler oynanıyor. Ama Bölgesel lig ve amatör lig oynanmıyor. Neden oynanmıyor Virüs var. Bu virüs sadece amatör liglerde mi var. O zaman bu amatörler evi neden açık. Allaha çok şükür 3 tane güvendiğimiz dalımız var. O güvendiğimiz dalı söylüyorum. 1. Spor bakanı Muharrem Kasapoğlu. 2. Sayın Cumhuru reisimiz var. 3. ise kainatın yaratıcısı Mevlam var. O hesabını hepinize soracak Mevlam sonumuzu hayreylesin. Bu açıklamanın sonunda futbolculardan bir grup Ali Düşmez ile görüşmek üzere Orhan Saka Amatörler evine davet edildi. Bu grup Tff Başkan vekili ve Taskk başkanı Ali Düşme ile bir görüşme yaptı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174