Altunbaş, “Bize Düşen Görev Takımımıza Sahip Çıkmaktır”

Spor müsabakalarının pandemi dönemi dolayısı ile seyircisiz oynanacağı kararı ile Kahramanmaraşspor’un en büyük destekçilerinden 12. Adam Taraftarlardan Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, “Biz takımımızın yanındayız, Bize düşen ona sahip çıkmaktır” dedi. 

Altunbaş, “Bize Düşen Görev Takımımıza Sahip Çıkmaktır”

Korona virüs vakalarındaki belirgin artışla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu Bilim Kurulu’nun da verdiği raporu dikkate alarak yeni bir karar alınmıştı. Federasyondan yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı. Bu doğrultuda Kahramanmaraş’ın en etkin taraftar Gruplarından Edeler grubu açıklama yaparak ‘biz takımımızın yanındayız’ dedi.

“SAĞLIK İÇİN ONADA KATLANIRIZ”

Türkiye Liglerinde Futbol koronavirüs nedeni ile ara verilip Ligler tescil edilirken Yeni sezonun planlanması ve hazırlıkları başlaması ile Taraftar heyecana kapılmıştı diyen Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, “Taraftar futbol seyretmeyi özledi. Süper Lig başta olmak üzere alt ligler ne zaman başlayacağını taraftar merak ediyordu. Şehrimizin tek profesyonel takımı Kahramanmaraşspor’un Mart ayından beri maçlarını izleyemiyoruz. Pandemi dönemi diye maçlar askıya alındı ve lig olduğu gibi tescil edildi. Yeni bir sezona giriyoruz dedik ve yeni bir heyecan olacak dedik. Maalesef yeni kararla yeniden yıkıldık. Bununla birlikte geçtiğimiz hafta hatırlayacağınız gibi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'yla yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'de liglerin ilk yarısı boyunca maçların seyircisiz oynanması konusunda kurulun öneride bulunduğunu söylemişti. Düzenlenen basın toplantısında kendisine gelen soruları yanıtlayan Koca, Türkiye'de futbol liglerinin ilk yarısı boyunca maçların seyircisiz oynanması yönünde öneride bulunduklarını belirterek "Futbolla ilgili Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Bu dönemde belli bir döneme kadar veya ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde bir öneri var. Seyircili olmaması, seyircisiz devam edilmesi şeklinde Bilim Kurulu önerisini yaptı. Yaklaşımımız budur" ifadelerini kullanmıştı. Umarım Korona virüsle mücadelede vaka sayıları hızla azalır ve futbol maçlarımız tekrar eskisi gibi seyircili oynanır. En azından belirli bir taraftar sayısı ile. Ama önce sağlığımız. Tedbiri elden bırakmadan, sosyal mesafeye uyarak ve maske kullanarak yaşantımıza devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“TRİBÜNLERDE OLMASAKTA, GÖNLÜMÜZ ORADA OLACAK!”

Şuanda Türkiye de bildiğiniz gibi futbol yok gündem Korana Virüsü diyen Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, “Futbolu özledik. Bizim Hayatımız zaten futbol. Burası Kahramanmaraşspor Edeler Taraftarlar Derneği. Futboldan uzak kalmak çok kötü birşeymiş, bunu 7-8 aydan belirli futboldan uzak kaldık. Şuanda maçları iple çekiyoruz. Maçlar başlasa da maçlar oynansa da. Tabi sağlığımız her şeyden önemli, karara saygı duyuyoruz. Taraftarlarımız tribünlerde olmayacak ama gönlümüz orada onlarla birlikte olacak. Bu virüsten kurtulursak inşallah bir daha ki sene her şey daha güzel olur inşallah. Dileğimiz o çünkü bizim bir arkadaşımızın, bir sporcumuzun hasta olması, onu kayıp etmemiz bir ligden daha önemli benim için. İnsan sağlığı her şeyin başında gelir” dedi.

“MAÇI AKSU TV’DEN YAYINLASIN!”

Taraftarın müsabakalara hasret kaldığını ve her geçen gün çemberin daraldığını Pandemi dolayısı ile önlemlerin çoğaldığını ifade eden Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada 2020-2021 sezonunda gerçekleştirilecek olan tüm futbol müsabakalarında sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanacağını duyurdu. İkinci yarı için ise sessiz bekleyiş devam ediyor. Vaka sayıları azalırsa ise ilk yarıda da karar değişebilir. Lakin Kahramanmaraşspor Bu şehrin takımı Aksu TV’de bu şehrin markası. Biz sahaya yaklaşamasakta. Aksu TV maçı canlı yayınlayarak bizim özlemimizi giderebilir. Bu doğrultuda Aksu TV ailesinden talebimizi değerlendirmelerini istiyoruz. 

“BİZ HER ZMAN TAKIMIMIZIN YANINDAYIZ”

Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, Kahramanmaraşspor’un şehrin takımı olduğuna vurgu yaparak, “Taraftar olarak üzerimize düşen her türlü desteği yerine getiriyoruz ve bundan sonrada yerine getirmeye devam edeceğiz. 1980’ler de rahmetli ejder abi tarafından kurulan tribün faaliyetleri o ölünce duran Edeler Grubu sene 2007 de tekrar Taraftarlar tarafından hayata geçirildi. Her zaman bu takımın peşine çoğu zaman telefonlarımızı satarak cebimizdeki son kuruşuna kadar harcayıp deplasmanlara gittik. Kimsenin adamı olmadık ve hiç kimseye boyun bükmedik. Kahramanmaraşspor’u bir menfaat için sevmedik ve hiçbir menfaat beklemedik. Elimizden geldiği kadar takımı desteklemeye içerde ve dışarda tribünlerde olduk. Kahramanmaraşsporumuzun hep arkasında olduk ve şimdi bir karar aldık ve onu uygulayacağız. Edeler Grubu her zamanki yerinde dimdik ayakta olacak. İmkânlarımız ne olursa olsun takımımızı yalnız bırakmayacağız. Pandemi dolayısı ile sahalardan uzak kalacağız ama gönlümüz yüreğimiz, kalbimiz her zaman Kahramanmaraşspor’la olacak.   

“BİZ KAHRAMANMARAŞSPOR SEVDALISIYIZ”

Öncelikle Kahramanmaraşspor'umuz için tek yumruk olacağız. Tedbirleri elden bırakmadan Pandemiye uygun şekilde hareket ederek şehrimizin adını taşıyan Kahramanmaraşspor’a Sahipleneceğiz diyen Edeler Grubu Derneği Yöneticisi Serkan Altunbaş, “Burada bulunmamızın temel nedeni Kahramanmaraşspor dur. Biz Kahramanmaraşspor’u hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bundan sonrada yalnız bırakmayı da düşünmüyoruz. Öncelikle Kahramanmaraşspor'umuz için tek yumruk olacağız. şehrimizin adını taşıyan Kahramanmaraşspor’a Sahipleneceğiz. Edeler Grubuna karşı çok büyük bir sempati var. Bu ilgiyi sağlam bir organizasyonla örgütleyecek ve takımımızın mücadelesinde itici güç olacağız. Kahramanmaraşspor’un durumu bizi her geçen gün üzüntüye boğuyor. Her sezon sıkıntılı günler geçiriyoruz. Artık birilerinin buna dur demesi lazım. Çünkü bu takım herkesin ve herkesin sahiplenmesi, benimsemesi lazım diyorum. Başlatılan seferberliğe Biz Edeler grubu olarak tam destek vereceğiz ve Takımımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174