“120 Dönümlük Alana Şehrimize Yakışır Bir Stadyum İnşa Edeceğiz”

Spor Kamuoyunun merakla beklediği Yeni Stadyum için yeni adımlar atılmaya başladı. Yıllardır Kahramanmaraş halkının, bilhassa sporseverlerin en çok istediği yatırımlardan biri olan yeni stadyum noktasında önemli gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“120 Dönümlük Alana Şehrimize Yakışır Bir Stadyum İnşa Edeceğiz”

Bu gelişmeler üzerine işi hızlandıran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Dulkadiroğlu Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yeni kent meydanı, kentsel dönüşüm, ulaşım, kültürel, şehirlerarası otobüs terminali, yeni stadyum ve prestij projeleri tek tek masaya yatırdı.

AK Parti Dulkadiroğlu Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başkan Güngör, “Göreve geldiğimizde ilk işimiz paydaşlarımızla istişareler yaparak şehrimizin eksiklerini tespit etmek oldu. Bu noktada da eksiklerimizi büyük bir titizlikle tespit ederek planımızı oluşturduk. Geçtiğimiz üç yılda şehrimizde toplamda 1 Milyar TL’lik yatırım hayata geçirdik. Bu yıl ise şehrimize kazandıracağımız toplam yatırım bedelimiz 2 Milyar TL’nin üzerindedir” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Dulkadiroğlu Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Başkan Hayrettin Güngör’ün yanı sıra AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve partililer de yer aldı. Toplantıda sunum gerçekleştiren Başkan Hayrettin Güngör, şehirde devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler aktardı.

“DULKADİROĞLU’NA BU YIL 450 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPIYORUZ”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Dulkadiroğlu Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Dulkadiroğlu ilçesine yaptığı yatırımları anlatırken stadyum konusuna da değindi.

Başkan Hayrettin Güngör, “Şehrimizde iki tane stadyumumuz var ancak ikisi de depremsellik standartlarını karşılamadığı için profesyonel müsabaka oynanamıyordu. Onikişubat Stadı 48 dönüm, Hanefi Mahçiçek Stadı ise 120 dönüm bir alana sahip. Biz de her iki alanda da dönüşüm projesi gerçekleştirme kararı aldık. İnşallah Kahramanmaraş’ımıza yakışır bir stadyum inşa edeceğiz. Hanefi Mahçiçek Stadyumu’nun bulunduğu alanı bir spor kompleksine dönüştüreceğiz. İçerisinde stadyumumuz, tam olimpik yüzme havuzu, antrenman sahaları, kulüp binası, bisiklet ve yürüyüş yolları, spor alanları gibi yüksek donatılarıyla çok önemli bir merkez olacak” ifadelerini kullandı. HABER: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180