Prostat ameliyatlarında popüler yöntem: Holep

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Yıldırım, lazer yardımıyla gerçekleştirilen Holep'in, prostat ameliyatında son zamanlarda en çok kullanılan ve dünyada en çok tercih edilen teknik olduğunu söyledi.

Prostat ameliyatlarında popüler yöntem: Holep

Ankara 100. Yıl Hastanesinden Hatay Özel 100. Yıl Güneypark Hastanesine ziyarete bulunan Dr. Yıldırım, yaptığı açıklamada, bölgede prostat, mesane ve böbrek kanseri gibi hastalıkların yaygın olduğunu söyledi.
  Ankara ve Samandağ ekipleriyle birleşerek üroloji ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını aktaran Yıldırım,  "Holep'li ameliyat prostat ameliyatında son zamanlarda en çok kullanılan ve  dünyada en çok tercih edilen başarılı bir tekniktir. Bu ameliyat tekniği prostatın sinirlerine zarar vermeden, kanamadan daha az hastanede kalarak  daha az vücudun travma görmesiyle yapılabilen başaralı bir  ameliyat şekli” diye konuştu.
  Yıldırım, ayrıca ürolojinin ileri ameliyat tekniklerinin yaygın olarak kullanıldığını belirterek, “Radikal prostat kanser ameliyatları radikal sistostomi  gibi mesane kanserinin büyük  amaliyatları veya böbreğin kanser ameliyatları gibi onkolojik ameliyatlardan böbreğin tamamını lorkospi  ile alınması veya böbreğin bir parçasını parsel alınması gibi onkolojik ameliyatlarda yapılıyor” dedi.
   Üroloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Yıldırım'ın,  100. Yıl Güneypark Hastanesi'nde misafir doktor olarak hasta kabulü yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER