ROTA EXPO VE EYPİO!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde "Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık" ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023'e yönelik hazırlıklar son sürat devam ediyor.

EXPO 2023 hem yenilikçiliğin hem doğanın birlikte doğa dostu projelerle harmanlandığı bir proje olurken bu projeye Kültürel etkinliklerde dahil edilmiş.

Gençlik festivali kapsamında Expo ismine uyumlu Eypio isimli ünlü sanatçı konser verecek.

 Gençlerin kültürel, sosyal ve fiziksel gelişimlerini destekleyici birçok yatırımı hayata geçirerek model olan Hanefi Mahçiçek liderliğindeki Onikişubat Belediyesi, ‘Rotamız; EXPO 2023’ sloganıyla başlangıcını yapacağı Gençlik Festivali ile gençlere unutamayacakları bir gün yaşatacağa benziyor.

 Gençler için kültürel, sosyal, fiziksel gelişimlerini destekleyici birçok proje ve yatırımı hayata geçirmesinin haklılığıyla aldığı ‘genç dostu belediye’ unvanına yakışır festival serisi başlatan Onikişubat Belediyesi, ‘gençlik’ merkezli kültürel etkinlik ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ederken bir yandan da sınav stresin de olan gençler konserle bu stresi üzerinden silip atacak.

Gençlik Festivali’ne katılım ise ücretsiz olurken ulaşım içinde ring seferleri düzenlenecek.

Hem gençlerin sosyalleşmesini sağlamak hem de EXPO 2023 Rekreasyon Alanı ile gençleri buluşturmayı hedefleyen Gençlik Festivali’nde birbirinden önemli sahne performansları sergilenecek. İllüzyon gösterisi ile başlayacak festival, Hamidiye-Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin DOKMER Ateşi Dans Topluluğu’nun gösterisiyle devam edecek.

Onikişubat Belediyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ortaklığında oluşturulan EXPO-Açık Sahne Sanat Akademisi’nin korosu ile Kahramanmaraş’ın yerel sanatçıları birbirinden güzel ezgilerle kulakların pasını silecek.

Festival coşkusu ise onur konuğu ünlü sanatçı Eypio’nun sahne almasıyla doruklara çıkacak.

Bu anlamda gençlerin ulaşım açısından sorun yaşamaması adına Onikişubat Belediyesi 19 Haziran Pazar günü saat 16’da başlayacak olan ücretsiz otobüs seferleri; Piazza AVM, Merkez Otobüs Durağı, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi, Ulu Cami ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden Expo’ya Ring düzenleyecek.

Alkışlanacak bir Festival ve Alkışlanacak bir uygulama…

YORUM EKLE

banner180