Uluslararası Milli Beka Hareketi’nden CHP lideri Kılıçdaroğlu ’na suç duyurusu 

Uluslararası Milli Beka Hareketi Kahramanmaraş İl Başkanı Sami Şen, İl Başkan Yardımcısı Uğur Arpasatan ile Teşkilat Başkanı Samet Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gurup toplantısında yaptığı ‘Militan’ ifadesi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Uluslararası Milli Beka Hareketi’nden CHP lideri Kılıçdaroğlu ’na suç duyurusu Uluslararası Milli Beka Hareketi adına açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Uğur Arpasatan, şunları kaydetti: “Malumunuz üzere ülkemiz ve tüm dünya (Covid-19) salgını nedeniyle çok ciddi sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Böyle bir dönemde ülkemizin, devletimizin yanında olmamız, ona sahip çıkmamız gerekmektedir. Böylesine önemli ve dayanışma içerisinde olmamız gereken bir dönemde ülkemiz ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gurup toplantısında yapmış olduğu bazı açıklamalar bizleri derinden üzmüştür.

 

 26 Ocak 2021 tarihinde CHP gurup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan vali, kaymakam ve yargı mensuplarına militan diyen CHP milletvekili Berhan Şimşek'in beyanlarına sahip çıkarak şu ifadeleri kullanmıştır. “Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun militanısınız, ahlaksızlığın militanısınız." Demiştir. Militan sözcüğü dilimize Fransızca'dan yerleşmiş, savaşçı anlamını taşıyan militant olarak tabir edilen bir kelimedir. Günümüz anlamında ise "bir düşüncenin, bir görüşün başarı kazanması için savaşan, mücadele eden, mücadelesini zor kullanarak ve yasa dışı yollarla yapan kişi, taraftar" anlamını kazanmıştır. Kelime anlamında suçların tasnifi açısından dikkat edilmesi gereken husus, anlam "zor kullanarak, yasa dışı yollarla" ifadesidir. Yapılan bu talihsiz açıklamadan sonra Milli Beka Hareketi olarak derhal CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında İftira, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyetini Devletinin kurum ve organlarını aşağılama, Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, suçlarından dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Unutulmamalıdır ki ülkemiz sahipsiz değildir. Nefesimiz ülkemizde, devletimizde düzenimizi bozmaya çalışanların ensesindedir.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180