Naci Bostancı: "Türkiye asla izin vermeyecek"

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde emperyal güçlerin her zaman kullanabilecekleri bir çete yapısının oluşmasına asla izin vermeyeceğini...

Naci Bostancı: "Türkiye asla izin vermeyecek"
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde emperyal güçlerin her zaman kullanabilecekleri bir çete yapısının oluşmasına asla izin vermeyeceğini belirtti.
Katıldığı AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanlığı divan toplantısında Türkiye'nin Afrin operasyonunu değerlendiren Naci Bostancı, "PYD denilen örgüt emperyal güçlerin eğlence mekanının girişinde bodyguardıdır. Başka bir şey değil ve kimseyi temsil etmiyor. O yüzden Türkiye terör muhabbetiyle bölgeyi birbirine düşürmek ve bunun üzerinden egemen olmak isteyen bir emperyal siyasete karşı işte bu terör örgütüyle mücadele ediyor. Allah'ın izniyle buradan zaferle çıkacaktır. Suriye'nin kuzeyinde emperyal güçlerin her zaman kullanabilecekleri bir bodyguard yapının, bir külhan yapının bir çete yapısının oluşmasına asla izin vermeyecektir" diye konuştu.
Dünyada 17. büyük ekonomi olan Türkiye'nin 2050 yılında ilk 7 ekonomi arasına girmesini öngördüğüne değinen Bostancı, "Bugün gözümüze kudretli görünen birçok ülke sıralamaya Türkiye'den sonra girecek. Türkiye'nin geleceği parlak. Ama bu gelecek kendi kendine parlamıyor. İnsanların emeği, alın teri ve şüphesiz onlara mihmandarlık eden siyaset ve liderlikle parlıyor. Türkiye üç kat büyüdü. Bu büyümenin siyasetteki karşılığı Ak Parti, bu büyümenin mihmandarı olan insan Recep Tayyip Erdoğan'dır" şeklinde konuştu.
Belediye Kültür Merkezinde çok sayıda partilinin yer aldığı toplantıda Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır ile Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık da konuşma yaptı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER