MHP'li Çalışkan'dan Akşener'in silahlı kamp iddiasına tepki

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Tokat ve Konya'da silahlı kamp kurulduğu iddialarına karşı...

MHP'li Çalışkan'dan Akşener'in silahlı kamp iddiasına tepki
Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Tokat ve Konya'da silahlı kamp kurulduğu iddialarına karşı açıklamalarda bulunarak, "Bu açıklamanın gerçekten de siyasi bir facia olarak Türk siyasi tarihine yazıldığını görmekteyiz" dedi.
MHP Tokat İl Teşkilatı tarafından bir otelde düzenlenen programda basın mensupları ile biraya gelen Başkan Çalışkan, MHP'ye bin üye katılım töreni ve birlik beraberlik yemeği ile ilgili açıklamalarda bulundu. MHP'nin 2 yıllık süre içerisinde zorlu ama alışık olduğu süreçlerden bir tanesini geçirmiş olduğunu ifade eden Başkan Çalışkan, "Bu 2 yıllık süreç dışarıdan her ne kadar zorlu bir süreç olarak görünse de MHP'ni bir siyasi parti olarak görmeyip bir dava bilinciyle hareket eden kıymetli ülküdaşlarımızın da vesilesiyle bu süreç kısa sürede atlatılmıştır" dedi.

Tokat ve Konya'da silahlı kamp iddialarına karşı tepki
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Tokat ve Konya'da silahlı kamp kurulduğu iddiasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bilgi vermesi ile ilgili sorulara cevap veren Başkan Çalışkan, "Daha öncede söylediğimiz gibi böyle bir kamp söz konusu değildir. Bu açıklamanın gerçekten de siyasi bir facia olarak Türk siyasi tarihine yazıldığını görmekteyiz. Tokat'ta güvenlik güçlerimiz gece gündüz çalışmakta. Bu açıklama hem Tokat'ta ki hem de ülkemizde ki tüm güvenlik güçlerimizi zan altında bırakmıştır. Bu açıklama bir şeyleri sulandırma amacıyla yapılmıştır. CHP'nin adalet yürüyüşü gibi oldu insanlarda acaba bu ülkede adalet yok mu? algısı oluşsun diye yapılan eylemdir" diye konuştu.

"Elimizdeki belgeleri savcılık ve müfettişlerle paylaştık"
Tokat'ta yurt kantinlerinde yolsuzluk iddialarının kamuoyuna yansımasıyla ilgili sorulara cevap veren Çalışkan, açıklamalarına şöyle devam etti: "Biz elimizdeki belgeleri savcılık ve müfettişlerle paylaştık. Kendisi basın açıklamasında bize tazminat açıp aldığı parayla da iş yerimizin karşısına kuracağı çadırda yemek verecekmiş. Onlar hukuki süreç sonrası alacakların cezanın peşine düşsünler. Biz o gün ki basın toplantımızda işleyebilecekleri faturaları gösterdik yani 12. ay ve 1. ay faturalarını paylaştık. Bu faturaları işlediler önemli mi? Değil, eski faturaları da savcılığımızla paylaştık. İşleyemedikleri, onlar sandılar ki elimizde iki fatura var. Ortada sahte evrak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma var. Birilerinin ifadelerine dahi karışarak kendilerine zarar veriyorlar onlar adına üzülüyoruz. Faturalarda ki el yazılarının kime ait olduğu bile ortaya çıktı. Bu iş bu kadar net. Koçanı teslim alan şahıs ortada, bu zor bir süreç ama biz milletimiz adına bu işin takipçisiyiz. Nasip olursa 15 tatilden sonra Üniversitemizde ki o fiyatların nasıl düştüğünü göreceksiniz"

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER