MAHÇİÇEK GİRİŞİMCİ NESİLLER İSTİYOR

Haberin detayları için tıklayınız.

MAHÇİÇEK GİRİŞİMCİ NESİLLER İSTİYOR

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Girişimcilik Haftası nedeniyle açıklamalar yaparak, gelecek nesillere tavsiyelerde bulundu. Eğitimde yaptığı hizmetlerle öne çıkan Mahçiçek, başarılı olmanın sırrının adım atmak olduğunu belirterek, girişimci olmanın önemine değindi. Girişimciliği yeni bir bakış olarak değerlendiren Mahçiçek, şöyle konuştu;

‘’ Girişimci özelliği hayatın her anında başarıya ulaşmamızda bir etkendir. Girişimci ruhlu bir insan yenilikçi bir bakış açısıyla bulunduğu ortama her zaman katkı sağlayacaktır. Her konuşmamda ifade ettiğim gibi gelecek nesillerimizi bu bilinçle eğitmek ve geliştirmek istiyoruz. Bu hususta sadece gençlerimize değil, kadınlarımıza da hayatın her alanında katkı sağlıyoruz. Bilgi ve Kültür Evlerimizde kişisel gelişim üzerine eğitimler veriyor, onlara özgüven kazandırma alanında çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ayrıca el becerilerini geliştirmek ve ekonomi bağlamında onları güçlendirmek için de çeşitli meslek gruplarında eğitimler veriyoruz.

Gelişen teknoloji ile birlikte sadece başarılı olmanın yanı sıra fark yaratmanın mecburi olduğu bir süreçteyiz. Bu döneme uyum sağlamak içinde bireyler olarak çok okumak, çok eğitim almak ve bunu mutlaka uygulamak gerekiyor. Biz de bu hususta vatandaşlarımıza kolaylık sağlamaya çalışıyor, onları cesaretlendiriyoruz. Daha güçlü bir Türkiye için, nesillerimizin girişimci ruhu ile hareket ederek, fark yaratan başarılara imza atmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94