HAYRETTİN GÜNGÖR PROJELERİNİ AÇIKLADI! 

Haberin Detayları için tıklayınız.

HAYRETTİN GÜNGÖR PROJELERİNİ AÇIKLADI! 

Cumhur İttifakının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör Mehmet Akif Kültür Merkezinde düzenlenen programda projelerini açıkladı.

Kahramanmaraş'ta AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin Cumhur İttifakı büyükşehir ve ilçe adayları bugün projelerini açıkladı. Seçim çalışmalarına başladığı günden beri merakla beklenen projelerini bugün açıklayan Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş için yapacağı sürpriz çalışmaları anlattı.

Bugün saat 14.00'te Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen proje tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç, Habibe Öçal, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör sona sakladığı projelerini açıklamak için kürsüye geldiğinde salonda büyük bir coşku oluştu. Vatandaşların alkışları ile sahneye gelen Güngör, 3 aydır şehri gezdiklerini belirterek şöyle konuştu;

KURUMLARDA, HİZMETLERDE DEVAMLILIK ESASTIR

''Bugün şehrimizin önümüzdeki dönem içerisindeki yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağız. Bu projeler şahısların değil, Cumhur İttifakının projeleridir. Ben şehrimize bugüne kadar hizmet yapmış bütün belediye başkanlarımızı saygıyla anıyorum. Onların güzel hizmetleri olmasaydı biz bugün burada güzel bir şehirde yaşayamazdık. Bizim amacımızda onların güzelliklerine güzellik katmaktır. Şehrimizde yapılan projede şahısların projesi değil, partimizin Cumhur İttifakımızın projesidir. Kurumlarda, hizmetlerde devamlılık esastır''

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un güzel eserlere imza attığına değinen ve bunları devam edeceklerini kaydeden Güngör, ''Biz bu projeleri partimiz ve Cumhur İttifakımızın projesi olarak açıklıyoruz. Bu seçimin sloganı Memleket İşi Gönül İşi, bizde diyoruz ki Kahraman Şehrin İşi Gönül İşi diyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda temel yaklaşımımız Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu manifesto başlıkları olacaktır. Ama aynı zamanda dünyanın konuştuğu evrensel kurallar vardır. Bunların ikisi Türkiye’nin üye olduğu Avrupa Konseyi’nin çıkarttığı Avrupa Kentsel şarttır. Bir diğeri Birleşmiş Milletlerin 2023 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleridir. Cumhur Başkanlığımızın açıkladığı 11 Maddelik manifesto çerçevesinde projelerimizi hazırladık. Kahramanmaraş’ta projelerimizi 10 Başlık altında topladık. Kişiye göre imar planı yapmayacağız. Şehir girişlerini yapacağız'' dedi.

Kılavuzlu girişinden ele almaya başlayacaklarını belirten Güngör, ''Her yeni bir ilçemize millet bahçesi kuracağız. İçerisinde çok fonksiyonlu bilgisayar odasından tutun kütüphaneye, kafeteryaya kadar alanlarımız olacak. Büyükşehirimiz Aliye İzzet Begoviç parkımızı kazandırdı, onun yanında 200 dönümlük bir alan var orayı da buraya katacağız. Çevre şehircilikte Önsen’de 60 bin kişi yaşıyor. Görseli ve mimarisi güzel karşıya geçecek bir köprü yapmayı planlıyoruz. Manifesto başlıklarından biri yatay mimariyi özendirmek. İnşallah köprü ile şehrimizin güneş tarafından yatay mimariye uygun yeni bir şehir inşa edeceğiz. Güney çevre yolu; karayollarının hinterlantında olan güney çevre yolunu takip edeceğiz. Atık projesi çerçevede hemşerilerimizin evlerindeki atıkları toplayıp değerlendireceğiz Kentsel dönüşüm; Türkiye’de 7 milyon dönüşümü gereken konut var. Tekke Kentsel dönüşüm.

Fatih Başkan bu projeyi başlatmış ve biz devam ettireceğiz'' dedi.

İlçelerimizdeki dönüşüm bekleyen yerleri de ilçe belediye başkanlarımızla dönüştürmeye çalışacağız diyen Güngör, ''12 Şubat stadyumunu şehrimizin dışına çıkarmayı hedefliyoruz. Gençlik ve Spor Hizmetleri bakanlığımızla ortak yürüteceğiz ve orada kongre merkezi yapmayı düşünüyoruz. Bu alanda birinci hizmet alanımız otopark ve trafik sorununu yeniden ele alacağız. Akıllı sistemlerle destekleyeceğiz. Trafik planlaması yaparken ticaretin akış yönünü de dikkate alacağız. Veziroğlu kavşağı ve Tevfik Kadıoğlu bulvar üzerine iki köprülü kavşak düşünüyoruz. Kayseri çevre yolundaki yapılmayan kavşakları da yeni kavşakları karayolumuzla yapacağız. Şehir için toplu taşımada değişik sistemler var, hepsinin özelliği ve ölçeği var. Ulaşım master planı yaptıktan sonra bu toplu taşıma araçlarında hangisi uygunsa ona göre yapacağız. Şuan otobüs sistemi çok güzel olmuş, bundan sonraki sistemle ilgili coğrafi yapısı, nüfus durumu ve yolcu sayısını dikkate alarak hangi proje öncelikli olursa onu yapacağız. Havaalanı tren garı ve otobüs termalinden oluşan şehir için toplu ulaşımla entegre olacak merkezi ulaşım istasyonu kuracağız. Vatandaşlarımızın konforunu bozmadan içme suyu ve yağmurlama suyunun yenilenmesi elzemdir. Cumhurbaşkanımız ve sanayi bakanımız müjdeyi verdi ve bunun takipçisi olacağız. Tanıtım açısından çok önemli Expo fuarı olacak. 40’tan fazla ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçi ilimizi ziyaret edecek. Onikişubat Şubat belediyemizle en iyisini yapacağız. Tarihi ve turistik değerlerimiziz ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını sağlayacağız. Turizm güzergah planlarını hazırlayarak, yapacağımız yer ulaşım yolları ve sosyal donatıların kalitesini yükselteceğiz. Bu da öncelikli alanlarımızdan biri olacak. Geleneksel ve kültürel değerlerimizi yaşatmak amacıyla geçmişten günümüze köprü oluşturacak bir köy kuracağız. 11 ilçemizi temsil eden, değirmenlerin olduğu, tarhana, bulgur kaynatacak alanların olacağı bir yer olacak.Burada başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Daha fazla ziyaretçi gelmesi için standartları yükseltmek için sosyal donatı alanlarını çoğaltacağız. Doğa dostu projeler geliştirerek şehrimizin tanıtımını daha da geliştirmek istiyoruz. Bölgenin yatak kapasitesini ve niteliğini artıracağız. Kongre merkezi, spor tesisleri yaparak daha fazla ziyaretçi edinmesine yardımcı olmaya çalışacağız. Şehrimizin değerlerini tanıtmak ve yaşatmak için uluslararası katılımlı geleneksel fuar, kongre festival ve şenlikler düzenleyeceğiz. Şiir ve edebiyatın başkentine yakışır, çeşitli sanatsal faaliyetlerin bulanacağız geleneksel mimarimiz yansıtan bir sokak oluşturacağız. Yerini ise kapalı çarşının arka tarafta bir yerde yapmak istiyoruz. Bir girişim yapılmış, bizde devamı olarak Kahramanmaraş’ı Unesco dünya edebiyat şehri olması için uğraşacağız'' ifadelerine yer verdi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94