Kahramanmaraş'ta yine Koronavirüs paniği... 2 kişi!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra adına Covid-19 denilen koronavirüs (corona virüsü), Antarktika hariç tüm kıtalara ve 80'den fazla ülkeye yayıldı. Kahramanmaraş'ta ise ikinci defa panik yaşanıyor.

Kahramanmaraş'ta yine Koronavirüs paniği... 2 kişi!

5 Mart tarihi itibariyle dünya çapında teyit edilen koronavirüs vaka sayısı 95.300'e, ölü sayısı da 3.200'e ulaştı. Çin'den sonra hastalıktan en çok etkilenen ülkeler olan İtalya ve İran'da okulların, spor faaliyetlerinin iptaliyle hayat felce uğrarken, 1 kişinin hastalıktan öldüğü ABD'nin California eyaletinde olağanüstü hâl ilan edildi.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden Çin'de hastalığın yayılma hızı düştü ama salgın dünya ekonomisi üzerinde ağır etkiler yaratmaya devam ediyor. Havayolu şirketlerinin bu yıl tahminen 113 milyar dolar gelir kaybına uğrayacağı açıklandı. Bu iki hafta önce yapılan kayıp tahminlerinin üç misli.

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine ulaşan bilgiye göre, Yörükselim Devlet Hastanesine yurt dışından geldiği belirtilen iki kişinin yüksek ateş şikayati ile başvurması sonrasında tedavi altına alındığı ve koronavirüs şüphesi olduğu öğrenildi.

İki kişinin yapılan ilk müdahalesi sonrasında Necip Fazıl Şehir Hastanesine sevk edildiği ve tedavi altına alındığı öğrenildi.

Henüz isimleri öğrenilemeyen kişilerden birisinde tam şüphe bulunurken, diğeri için ise teşhislerin devam ettiği, alınan kan örnekleri sonrası tahlil yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yetkililer ise konuyla ilgili olarak resmi açıklama yapmazken, virüslü bir hastanın bulunmadığını ifade ettiler.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133