İşte virüs haritası!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele bir yandan devam ederken, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, ''Hayat eve sığar'' uygulamasıda virüsün yayılma haritasını gösteriyor.

İşte virüs haritası!

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği 11 Mart'tan bu yana salgının yayılmasıyla ilgili en güncel veriler günlük olarak Bakan Koca tarafından Twitter üzerinden ya da düzenlediği basın toplantılarıyla paylaşılıyor.

İllere göre can kaybı ve vaka sayılarıyla ilgili açıklamalar konusunda ise belirli bir takvim bulunmuyor. Koronavirüs ile mücadelenin amansız olarak sürdüğü kentlerden birisi olan Kahramanmaraş'ta, Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında ise mahallelere ve sokaklara göre dağılımı yayınlandı.

Öte yandan, Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sonrası kontrollü normalleşme sürecine ilişkin hazırlanan rehberler tek başlıkta toplandı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileriyle kontrollü normalleşme süreci kapsamında, 11 sektöre yönelik alınması gereken tedbirler de belirlendi.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
CANK
CANK - 1 yıl Önce

çok şükür azalmış inşAllah tamamen biter eski güzel günlere geri döneriz inşAllah

SIRADAKİ HABER