Yazıcıoğlu Davasında “Delil Karartma” İddiası

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının, Kahramanmaraş'ta helikopterlerinin düşmesi sonrasında vefat etmeleriyle ilgili açılan dava, Sivas 3.Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Yazıcıoğlu Davasında “Delil Karartma” İddiası

Geçtiğimiz yıl BTK tarafından açıklanan HTS kayıtlarında helikopterin düştüğü tarihte Sivas’ta gazetecilik yapan E.K’nın cep telefonu ile helikopterin düştüğü gün ve sonrasında İsmail Güneş’e ait telefonla 18 kez 15 dakikalık görüşme yaptığı ortaya çıkmıştı. HTS kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından Yazıcıoğlu ailesi E.K. hakkında Sivas 3. Asliye Ceza Mahkemesinde “delilleri karartma ve yalan beyanda bulunma” suçlaması ile dava açtı.

Davanın 2. duruşması önceki gün Sivas'ta görüldü. Duruşmaya sanık E.K., davacı Yazıcıoğlu’nun abisi Yusuf Yazıcıoğlu katıldı. Diğer davacı aile üyeleri ve avukatları ise duruşmaya SEGBİS üzerinden katıldı.  Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, SEGBİS sistemi ile katıldığı duruşmada sanığın olayı inkar ederek örgütlü yapının etkisi ile hareket ettiğini ileri sürüp, sanığın tutuklu yargılanmasını istedi. Sanık E.K. savunmasında, iddiaları kabul etmeyip, olay günü İsmail Güneş’i aradığını, görüşme sağlayamadığını belirtti.  Dava şahitlerin dinlenmesi için 26 Kasım 2020 tarihine ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174