“Yaşam’ı aksatmayacak şekilde kapanacağız”

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, bir dizi ziyaretler kapsamında Divanlı Mahallesinde mahalle temsilcileri ile bir araya gelerek, tam kapanmayı anlattı.

“Yaşam’ı aksatmayacak şekilde kapanacağız”

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun bir dizi ziyaretler kapsamında Divanlı Mahallesi muhtarlığını ziyaret ederek tam kapanmayı, muaf durumları anlatarak mahallenin sorunlarını dinledi.

Mahalle Muhtarı Muhtar Atilla Erimhan karşılamada çiçek takdim ederken 1. Ağza Hasan Tandoğru ise kendi işletmesinde ürettiği ev bıçağını hediye ettiği ziyarette Divanlı mahallesine planlanan projeler ve mahallenin istek ve ricalarını dinledi.

“MAĞDURİYETİN ÖNÜNE GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Vali Ömer Faruk Coşkun ise salgın döneminde yeniden kapanmaya gidildiğini ifade ederek, “insan hayatını olumsuz etkilenmemesi için kısmi açık yerler mevcut, özellikle insan sağlığına yönelik Hastaneler, İhtiyaç duyulan Gıda üretim ve satış yerleri açık, bunun dışında evde kaldığınız sürede mağduriyet yaşanmaması adına Elektrik, su, Doğal gaz gibi ödeme noktalarını da kısmi olarak açılmasına izin verdik. Amacımız insanlarımız evde kaldığı süreçte mağdur olmasın” dedi.

“DEZAVANTAJLI BİR MAHALLEYİZ”

Mahalle Muhtarı Muhtar Atilla Erimhan ise ziyaretten dolayı teşekkür ederek, Mahalle’nin Kahramanmaraş’ın en eski Mahallelerinden biri olduğunu ifade ederek, “Mahallemiz eski yapıya özgün bir mahalle, Dulkadiroğlu Belediyemiz Mahallemizde hummalı bir şekilde çalışıyor, Turizm noktasında Restorasyonlarla Konaklarımızı hayata geçiriyorlar iyi bir ivme var ama lakin mahallemiz Kentsel dönüşüm içerinde ama hareketliliği yok diyebiliriz. Mahallemizde Suriyeli misafirlerimiz çok, göç veren bir mahalleyiz ve yardıma muhtaç ailelerimiz çok, her şeye yetişmeye çalışıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133