Vatandaş İle Esnaf Arasında Sosyal Köprü Oluşturduk

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kuybu, “Yerel esnaftan alışveriş ekonomiye can vermek demektir, yerel esnaf bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkmak demektir, bu doğrultuda bizde Esnaf odaları olarak Esnaf rehberi oluşturup alıcı ile satıcıyı buluşturuyoruz” dedi.

Vatandaş İle Esnaf Arasında Sosyal Köprü Oluşturduk

Yerel esnafın ayakta kalması adına Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan ‘Esnafına Sahip Çık Kahramanmaraş’ kampanyası halkı tarafından takdir edilirken, projenin daha da geniş kesimlere duyurusunun yapılması amacıyla KMESOB Başkanlığı esnafrehber.net internet portalı ile Vatandaş ile esnaf arasında sosyal köprü oluşturdu.

“BİZ ESNAFIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Esnaflarımız memleketimizin temel taşı, harcı, betonu, kardeşi ağabeyi ve huzurun sigortasıdır diyen KMESOB başkanı Ahmet Kuybu, “Bildiğiniz üzere tüm dünyada ülkemizin de içinde bulunduğu büyük bir salgın yaşıyoruz. Bu dönemde en çok etkilenen işletmelerin küçük ve orta ölçekli yerel esnaflar olduğu aşikardır. Üyelerimiz günlerce işletmelerini kapatmak zorunda kalmış, çoğu zaman günlük giderlerini bile karşılamakta zorluk çekmişlerdir. Küçük esnaflarımız bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkan, her türlü cenazemizde, düğünümüzde yanımızda yakınımızda olandır. Her zaman devletinin, milletinin yanında olan, veresiye defterini açan, yoksa sonra verirsin diyen, bir bardak çayını ve muhabbetini müşterisinden, komşusundan esirgemeyen, her daim mahalleyi, sokağı gözetleyen, çocuklarımızı, yaşlılarımızı koruyan kollayan esnafımıza sahip çıkma zamanıdır. Bizler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak 18.000 esnafımızı bir araya getirdiğimiz www.esnafrehber.net Firma rehberimiz gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma adına oturduğunuz yerden yorulmadan, zamanında tasarruf ederek Kahramanmaraş’ta her meslek dalında farklı esnaflarımıza ulaşma adına Rehber oluşturduk. Bu oluşturduğumuz rehber ile alıcı ile satıcı arasında köprü olmayı başardık” dedi.

 “YEREL ESNAF VE İŞLETMELERİMİZE DESTEK OLMALIYIZ”        

KMESOB Başkanı Kuybu, pandemi koşullarında ayakta kalma mücadelesi veren yerel esnafa destek olunması gerektiğinin altını çizerek; “Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle iş dünyamız, özellikle de yerel esnaf, üretici ve işletmelerimiz oldukça zor bir dönemeçten geçmektedirler. Ulusal zincirlerle rekabet etmekte güçlük çeken yerel esnafımız, pandeminin zor koşulları altında adeta ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Her ne kadar Hükümet esnaf ve işletmelerimiz için bu süreçte çeşitli destekler hayata geçirmiş olsa da, bizler de Kahramanmaraşlılar olarak kendi üzerimize düşeni yapıp, birlik ve beraberlik anlayışıyla yerel esnaf ve işletmelerimize destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

“UNUTMAYALIM Kİ, HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

“Kapanan her kepenk, duran her makina, azalan vergi, artan işsizlik ve ekonomiye vurulan yeni bir darbe demektir” diyen Ahmet Kuybu; “Unutmayalım ki, hepimiz aynı gemideyiz. Kapanan her kepenk, duran her makina, azalan vergi, artan işsizlik ve ekonomiye vurulan yeni bir darbe demektir. Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durmalıyız. Bu zorlu süreci, devlet, halk ve özel sektör el ele, hep birlikte dayanışma içinde en az kayıpla geçirebilmek için yerel ölçekte birbirimize, esnafımıza, işletmelerimize ve üreticilerimize sahip çıkalım. Ödedikleri vergi, sağladıkları istihdam ile İlimizde ekonominin bel kemiğini oluşturan esnaf ve işletmelerimizin zor günlerden geçtikleri, ayakta durmaya çalıştıkları bu süreçte onlara bir nefes olalım. Onların kapılarını hep açık tutabilmek için alışverişlerimizi yerel esnafımızdan ve üreticilerimizden yapalım” ifadelerini kullandı.

“ESNAF KAZANINCA, KAHRAMANMARAŞ KAZANIR”

Kuybu, tüm kurum ve kuruluşlara çağrı yaparak; “Üreticilerimiz de tedarik zincirlerinde tercihlerini mümkün olduğunca yerel ölçekten ve birbirlerinden yana kullansınlar. Ayrıca tüm kurum ve kuruluşlarımıza, belediyelerimize, sivil toplum örgütlerimize de çağrı yapıyoruz. Bu anlamlı ve önemli konuda gereken duyarlılığı göstermeye, tedariklerini yerel ölçekteki işletmelerimizden karşılayarak onlara destek olmaya davet ediyoruz. Bu destek çağrımızın, sesimizin ulaştığı her yerde ve herkeste bir karşılık bulacağına inanıyoruz. Haydi Kahramanmaraş, sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine ve esnafına sahip çık. Esnaf kazanınca, Kahramanmaraş kazanır. Birlikteyken güçlüyüz” diye konuştu. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133