TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Yapıldı

Kahramanmaraş Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 2020 döneminde kabul edilen ancak salgın nedeniyle ertelenen TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını 24 Kasım 2021 tarihinde ” Öğretmenler Gününde” düzenledi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Yapıldı

Öğrencileri tarafından danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan araştırma ve uygulamalara yer verilen fuarın açılışı, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Kaya, diğer okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Okul Müdürü Mehmet Kıcalı Bilim fuarı ile kısa bilgi verdi, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, ” Bugün bizleri ve sizleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin günü, aslında öğretmenlerimizin hakkını senede bir günde anmakla ödeyemeyiz ama, senede bir gün de olsa onları hatırlayıp, onlara değer verdiğimizi göstermemiz anlamlı, öğretmenlerimizin gününü kutlamalıyız, burada ki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Ben 4006 bilim fuarlarını çok önemsiyorum. Geleceğin bilim insanlarının başlangıç adımlarından bir tanesidir 4006 bilim fuarları, burada ki asıl amaç kafanızı ve hayal gücünüzü zorlayarak, ne yapabilirim, ne yapabiliri mi düşünmekten geçiyor. Güzel projeler hazırlamış olduğunuza inanıyoruz. Emek veren öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum fuarınızı hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bilim Fuarı gezildi, görüldü projelerle ilgi bilgi alındı, daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen protokol, onların öğretmenler gününü kutlayarak anlamlı sohbete yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER