Telefon Dolandırıcılarına Polis Göz Açtırmadı!

Ülke genelinde sık sık gündeme gelmesine rağmen, insanları farklı yollarla kandıran dolandırıcılar Kahramanmaraş'ta da iş başındaydı. Polisin müdahalesiyle vatandaşların 65 bin lirası, dolandırıcıların eline geçmeden kurtarıldı.

Telefon Dolandırıcılarına Polis Göz Açtırmadı!

''POLİSTEN HIZLI MÜDAHALE''

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı yankesicilik ve dolandırıcılık ile mücadele eden sivil timler, kurdukları istihbarat ağı ile dolandırıcılığa maruz kalan vatandaşlara anında müdahale ediyor. Bankalar, PTT Şubeleri, kamu kurumları ile bağlantı halinde çalışan sivil polisler, bazen dolandırıcılığı fark edip vatandaşı uyarırken, bazen de meydana gelmiş olaylarda hızlı hareket ederek dolandırılan paraları kurtarıyor. 50 yaşındaki Emekli R.Ş.'yi telefondan ve 65 yaşındaki Emekli Ö.Y.'nin parası hızlı müdahale ile polis tarafından kurtarıldı.

''ŞÜPHELİ İŞLEMLER TAKİPTE''

İlk olayda R.Ş.'nin (50) telefonda sürekli konuşması ve panik halinde olmasını fark eden ekipler, şahsın 25 bin lira yatırmak üzere olduğunu görünce müdahale ederek, vatandaşın parasını kurtardı. R.Ş. parayı yatırmadan, dolandırıcılardan kurtuldu. İkinci olayda ise Emekli Ö.Y.'nin hesabından çekilen 48 bin liranın, başka bir hesaba aktarılması üzerine olaya müdahale eden ekipler, hesaba bloke koydurdu. Paranın 40 bin lirası kurtarılırken, telefon dolandırıcısı şahısların yakalanması için polis tarafından çalışma başlatıldı.  

''POLİS UYARIYOR''

Emniyetten yapılan açıklamada, son zamanlarda telefon dolandırıcılarının taktik değiştirdiği, her kim tarafından aranırsa aransın vatandaşın özel bilgi ve şifrelerini, ilgisiz kişilere vermemesi gerektiği, kendi yaptıkları işlemler dışında T.C. numaralarını ve kart, banka şifrelerini telefonda isteyenlere karşı dikkatli olmaları, bu kişilerin dolandırıcı oldukları hatırlatıldı. Kendisini sözde Bürokrat, Savcı, jandarma, polis gibi tanıtan kişilere karşı dikkatli olmaları, iban numarasına para istenmesi halinde, anında 155 telefonun aranması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90

banner92

banner94