banner142

‘’Salgına Rağmen Üretmeye Devam Ediyoruz”

Bloomberg HT’de Zeliha Saraç’ın canlı yayın konuğu olan. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, şehir ekonomisinin salgına rağmen üretmeye devam ettiğini söyledi. Kahramanmaraş ekonomisini ve gündeme dair gelişmeleri yorumlayan Balcıoğlu: “Salgın döneminin başlarında biraz duraklasa da şehir olarak üretmeye devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

‘’Salgına Rağmen Üretmeye Devam Ediyoruz”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, Bloomberg Televizyonu’na konuk oldu. Balcıoğlu, şehir ekonomisinin pandemiye rağmen üretmeye devam ettiğini söyledi. Özellikle Çin’in durumundan sonra yeni pazarlar bulan Kahramanmaraş ekonomisinin salgından şu an için etkilenmediğini ifade eden Balcıoğlu: “Şimdiye kadar iyi geldik.

Bundan sonra ne yaşarız bilmiyorum. Mesela tekstilcilerimizin elastan iplik ihtiyacı var. Parasını vermemize rağmen mal bulamıyoruz. Bunlar olmayınca örgü yapamıyorsunuz, boya yapamıyorsunuz, yani petek yok bal yapamıyorsunuz neden? Çünkü elastan yok. Geçtiğimiz yıl hep beraber yaşadığımız kapanma nedeni ile üretiminde sıkıntı yaşadığımız malzemeleri bulamaz olduk. Örneğin paslanmaz çelik sektöründe cam kapak bulamadık.4 ay önce sipariş verdiğimiz cam kapak siparişini alamadık. Bunun gibi sorunlar yaşamamıza rağmen şehir ekonomisini ayakta tutmayı başardık. Yeni bulduğumuz pazarlar ile beraber Ekim ve Kasım ayında bir büyüme yaşadık. Bu ay ise küçük bir düşüş görülüyor.” İfadelerine yer verdi. HABER: GÖKHAN DÖKÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166