SAĞLIKTA DEV ADIM

1996 yılından bu yana bölge halkına hizmet veren Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, 2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi ile İşbirliği ve Ortak Kullanım Protokolü (Afiliasyon) imzaladı.

SAĞLIKTA DEV ADIM

SANKO Üniversitesi ile Özel Sani Konukoğlu Hastanesiarasında imzalanan işbirliği ve ortak kullanım protokolünün YÖK Başkanlığı’nın 5Ekim 2017 tarih ve 2017.15.545 sayılı kararı ile uygun görülmesinin ardından,SGK Başkanlığı ile 15 Aralık 2017 tarihinde yeni Sağlık Hizmetleri Alım Protokolüimzalandı.

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, SANKO ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Güner Dağlı ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr.Yusuf Ziya Yıldırım arasında imzalanan bu protokol çerçevesinde, bölge halkıiçin de sağlıkta dev bir adım atılmış oldu.

Güçlü hekim kadrosuna yeni hekimlerin katılımı ve yenibölümlerin açılmasıyla daha da güçlenen Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, “SANKOÜniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi”adıyla, 3’üncü Basamak hastane statüsünde hizmet vermeye başladı.

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi Sağlık Uygulamave Araştırma Merkezi, bundan böyle SGK Sağlık Uygulama Tebliği’nde sadece 3’üncüBasamak Hastanelerin yapmasına izin verilen her branştan özellikli sağlıkhizmetlerini de vererek bölge halkına hizmet sunmaya devam edecektir.


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER