Özbilir'den Ahilik Haftası Kutlaması

Özbilir Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özbilir, Ahilik Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Özbilir'den Ahilik Haftası Kutlaması

Özbilir mesajında, Ahiliğin sevgi, kardeşlik ve dayanışma kurallarını benimseyen Türk milletinin has bir kültürü olduğunu ifade etti.

Ahilik kültürünün insanı insan yapan değerlerden biri olduğunu dile getiren Özbilir, "Ahilik kültürü ve felsefesi, toplumsal yaşamın ortak paydası olan insanı esas almıştır. Bu kültür o kadar önemlidir ki, dürüstlüğü, çalışkanlığı, kardeşliği bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur" ifadelerini kullandı.

Ahilik teşkilatının, günümüzün esnaf birlikleri ve meslek odalarının da temelini oluşturduğunu vurgulayan Özbilir, mesajında "Ahilik Teşkilatı millet olmamızı, devlet olmamızı temin ve tesis eden önemli değerlerimizdendir. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli'nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de esnaf ve sanatkarlarımıza yol göstermektedir. Yıllardır kardeşlik ve hoşgörünün merkezi olan ilimizde de mevcut meslek kuruluşlarına bağlı esnaf ve sanatkarlarımız, geleneksel el sanatları ustalarından en modern şekilde üretim yapan sanayicisine kadar Ahilik ilkelerini yaşatma gayreti içerisindedirler. Bunun yanında yaptıkları sosyal çalışmalar ilimizin huzuru için gösterdikleri gayret ile tüm halkımıza hizmetlerini sürdürmektedirler" dedi.

Ahiliğin birliğin ve toplumsal huzurun sağlanmasına öncülük ettiğini de dile getiren Özbilir mesajında, "Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin bu değerli mirasa sahip çıkmasını ve onun taşıdığı evrensel değerleri yaygınlaştırmasını diler, Ahilik haftasının, başta esnaflarımız olmak üzere Kahramanmaraş'mıza hayırlar, bereketler, bol ve helal kazanç getirmesine vesile olmasını diliyorum" denildi.

HABER: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174