Onikişubat Mem Senebaşı Toplantısı Yapıtı

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce, 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu çok amaçlı salonunda İlçede görevli okul öncesi, İlkokul ve Ortaokul yöneticileriyle 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı dönem başı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Onikişubat Mem Senebaşı Toplantısı Yapıtı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut’un başkanlığında yapılan, Şube Müdürleri; Şerif Irmak, Halil Akyürek, Mehmet Ali Kaya, Hüseyin Arslan, Hasan Ataş ve İlçedeki Okul öncesi, İlkokul ve Ortaokul müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantı, İlçe Müdürü Akif Bulut’un açış konuşmasıyla başladı, İlçede göreve başlayan şube müdürlerinin kendilerini ve görev alanlarının tanıtımıyla devam etti.

Toplantı gündemi gereği içinde bulunduğumuz pandemi olumsuzlukları nedeniyle Okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerinin uyum programında dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı. 21-25 Eylül 2020 tarihlerinde sadece 1 (bir) gün okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda uyum programı, yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirileceğine işaret edildi.

Yüz yüze uyum eğitimlerinin hangi gün olacağı okul yönetimince planlanacağı, Okulun fiziki şartları da dikkate alınarak ihtiyaç duyulması halinde, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacağı, Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacağına dikkat çekildi.

İlçe düzeyinde eğitim kalite  ve başarının arttırılması adına yapılacak çalışmalar ele alındı ve değerlendirildi.

Dyk kursları ile yapılması gerekenler anlatıldı ve okullardaki genel problemler ele alındı ve okul müdürlerinden gelen sorular cevaplandırıldı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90

banner92

banner94