banner142

KURUTMALIĞA RAĞBET ARTTI

Kışlık kurutmalıkların merkezlerinden birisi olan Kahramanmaraş’ta, mevsim gereği satışlar arttı. Kahramanmaraşlının vazgeçemediği diğer ürün ise baharat. Kurutmalıkta fiyatlar 10-20 lira arasında değişiyor.Baharatta ise çeşit çok.

KURUTMALIĞA RAĞBET ARTTI

Yazın aşırı sıcaklarında iplere dizilerek kurutulansebzeler sadece şehrimizde satılmakla kalmayıp Türkiye’nin dört bir yanına vegelen gurbetçilerimizin yaşadıkları ülkelere de gidiyor.Türkiye'nin birçokyöresine kurutulmuş biber,patlıcan, kabak ve acursevkiyatının yapıldığı şehrimizde kurutmalıklar ipte durduğu gibi durmuyor.Mevsim normali olarak satışlar bir hayli hızlandı.

Kapalı Çarşı’dan merkezdeki aktarlara, köylerden meyvesebze pazarlarına kadar birçok yerde esnaf satışlardan memnun. Kurutmalıkfiyatlarının da aşırı yüksek olmaması satışların daha da artmasına vesileolduğu için esnafın da yüzünü güldürüyor.

50 adetten oluşan ve adına “düzüm” denilen ipe dizilmişkurutmalıkların fiyatları, kurutulan gıdanın türüne göre değişiyor.Şehrinbirçok yerinde fiyatlar ürünün kalitesine göre değişiklik gösteriyor.

YERİNE VE TÜRÜNE GÖRE DEĞİŞEN DÜZÜM FİYATLARI

Patlıcan 10-20-TL

Biber 10-20-TL

Kabak 15-25-TL

Acur 15-25-TL

Gökhan Dökücü

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER