Komando’dan 15 temmuz şehitleri ilkokuluna anlamlı ziyaret!

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Komando’dan 15 temmuz şehitleri ilkokuluna anlamlı ziyaret!

Pazarcık 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu, İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığını ziyaret etti.

Pazarcık 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu, Kahramanmaraş değerler eğitimi (KADEP) kapsamında Şubat ayının değeri olan Vatan Sevgisi konusunda öğrencilerde Vatan, Millet ve Bayrak sevgisi duygularını küçük yaşta oluşturmak amacı ile İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığını ziyaret etti.

Etkinlik kapsamında Jandarma Teğmen M. Mustafa Güven ve diğer rütbeli askerler öğrencilerle tek tek ilgilenip mesleklerini, askerlik mesleğini neden seçtiklerini, mesleklerinin manevi boyutunu anlattılar. Öğrencilerin vatanseverlik konusundaki sorularını birlik komutanı M. Mustafa Güven, güncel olaylardan örnekler vererek vatanın, toprağın, milli marşın, bayrağın, bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin ne anlam ifade ettiğini anlatarak öğrencilerde vatan sevgisi değeri konusunda farkındalık oluşturdu. Sakarya’nın, Çanakkale’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ve 15 Temmuz’un önemine vurgu yapıldı.

Röportajın ardından askeri birlik gezdirildi. Birliğin kullandığı araçlar tanıtılıp öğrenciler araçlara bindirildi. Araçların hangi amaçlarla kullanıldığı belirtildi. Minik yürekli öğrencilere bereler ve kasklar giydirildi. Öğrenciler mektup göndermek için her bir askeri personelin isimlerini aldılar. İstiklal Marşı´mız ve Çanakkale Şehitleri şiiri öğrencilerin o küçücük yüreklerinden çıkarak coşkuyla okundu ve büyük bir beğeni kazandı.

Gerçekleşen ziyaret sonrasında öğrencilere komutanlar tarafından ikramlar yapıldı. Okul müdürü, danışman öğretmen ve öğrenciler tarafından teşekkür edilip okullarına davet edildi.(HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94