Kitap Kafe Ve Gençlik Merkezi Açıldı

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Kitap Kafe Ve Gençlik Merkezi Açıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ile Kahramanmaraş İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde KSÜ Avşar Yerleşkesinde Kitap Kafe ve Gençlik Merkezi açıldı.

Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından eski alakart yemekhane binasında faaliyete geçirilen Kitap Kafe ve Gençlik Merkezi, çok sayıda davetlinin katılımıyla Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde açıldı.

Açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençlere yönelik çalışmalara önem verdiklerini ve her ilde gençlik merkezi açmayı hedeflediklerini söyledi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Muslu, “Bu merkezin Kahramanmaraş’a kazandırılmasında başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can olmak üzere emeği geçen, katkı sunan herkese Diyanet İşleri Başkanlığı adına teşekkür ediyor, yararlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kahramanmaraş İl Müftülüğü ile çok güzel işbirlikleri yürüttüklerini ifade etti.  Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla Kahramanmaraş’ın en büyük camilerinden birini Avşar Yerleşkesinde inşa ettiklerini hatırlatan Rektör Can, 2 bin 500 kişi kapasiteye sahip caminin önümüzdeki birkaç ay içerisinde ibadete açılacağının müjdesini verdi.

Kitap Kafe ve Gençlik Merkezinin de bu verimli işbirliğinin neticesi olduğunu belirten Rektör Can, “Öğrencilerimizi kendi branşlarında nitelikli bireyler olarak yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Onları mesleklerinin gereği olan donanımlarla yetiştirirken bir yandan da milli ve manevi değerlerle yetişmeleri için çaba gösteriyoruz. Kahramanmaraş İl Müftülüğümüzün Kitap Kafe ve Gençlik Merkezi çalışmasına bu düşüncelerle destek olduk. Okuyan, sağlıklı değerlendirme becerisine sahip nesillere ihtiyacımız var. Bu güzel işlerin ortaya konulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç de Kitap Kafe ve Gençlik Merkezinde gençlik koordinatörleri ve manevi rehberler aracılığıyla gençlere destek olmayı amaçladıklarını söyledi. Kendilerine bu binayı tahsis eden Rektör Can’a teşekkürlerini sunan Sürgeç, Kitap Kafe ve Gençlik Merkezinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların akabindeKitap Kafe ve Gençlik Merkezinin açılış kurdelesiniprotokol üyeleri birlikte kesti.

Açılış töreninin ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve beraberindekiler Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla inşa edilen KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Cami inşaatını gezerek çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldılar.

Rektör Can, Kahramanmaraş programı kapsamında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu’yu Rektörlük Makamında ağırlayarak bir süre görüştü. Ziyaretin anısına karşılıklı olarak çeşitli hediyeler takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94