Kahramanmaraş’ın dergisi "Sıradışı"

Yüzbaşıoğlu: "Amacımız Kahramanmaraş’ı güzel tanıtmak"

Kahramanmaraş’ın dergisi "Sıradışı"

Kahramanmaraş’ta girişimci iş kadını ve gazeteci Pınar Yüzbaşıoğlu, 4’üncü sayısını çıkarttığı "sıradışı" isimli dergisi ile Kahramanmaraş’ı ulusala taşıdığını söyledi.
  Yüzbaşıoğlu Kahramanmaraş’ın tanıtımının yetersiz olduğu için dergi çıkarttığını belirterek, “Ben gazeteci bir aileden geldiğim için önceleri gazeteyle ilgilendim ve 6 yıldır da Kahramanmaraş’tayım. İnsan ister istemez gazeteye merak sarıyor. Kahramanmaraş’ın Türkiye’deki algısını değiştirmek için adı üstünde sıradışı dergi çıkartmaya karar verdim. İçerisinde spordan sanata her şey var. Amacımız Kahramanmaraş’ı güzel tanıtmak. Derginin 4’üncü sayısını çıkarttık ve kapağında sanatçı Kıraç var. Neden Kıraç? Çünkü Kıraç, Kahramanmaraşlı bir sanatçı" dedi.

 

"İlk ödülümüzü aldık"
  Derginin ilk ödülünü aldığını söyleyen Yüzbaşıoğlu, derginin daha çok kişiye ulaşması için 10 bin adet basıldığını söyledi.
  Okurlardan olumlu tepkiler aldığını ifade eden Yüzbaşıoğlu, “Derginin içeriğinde kente dair her şeye yer veriyoruz. Dergimizi mümkün olduğu kadar bölgesel olarak dağıtmaya çalışıyoruz ve büyükşehirlere gönderiyoruz. Amacımız ulusal olmak ve önemli alışveriş merkezlerinde dergimizi görmek istiyoruz. Biz dergiyi ilk çıkarttığımızda dediler ki, ‘her şey artık internette var ve cep telefonuyla insanlar her şeye ulaşabiliyor’ insanların ulaşamadıklarına yer vermek istiyoruz dergide. Okuyucularımızdan da gayet güzel tepkiler alıyoruz. 10 bin baskı yaptırıyoruz ve her yere dağılıyor. İnsanlar dergimizi İstanbul’da dahi gördüklerini söylüyorlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde de kadın girişimci olarak dergi adına ödülümüzü aldık" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saniye Demir
Saniye Demir - 4 hafta Önce

Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını bekliyoruz

ADEM KENGER
ADEM KENGER - 4 hafta Önce

Öncelikle sizleri tebrik ediyorum böyle güzel bir eseri çıkardığınız için derginin içeriğinde herşeyden bahsetmenize çok sevindim umarım şairden şiirden bahsetmişsinizdir şairler diyarı şiirin başkenti maalesef sadece sözde kalıyor ben Kahramanmaraş'ın kendi çapında bir halk şairiyim elimden geldiğince her türlü konuyu şiire alıyorum ama inanın gereken ilgiyi alakayı göremiyorum buda beni üzüyor bir şair sanatkar zanaatkar kolay yetişmiyor sağ'iken kıymeti bilinmesi lazım ancak ölünce kıymeti biliniyor sadece üç gün

İkinci bir konu Kahramanmaraşin tanıtımı yapılmıyor çok doğru bir kanıya varmışsınız aynı konuda mutabıkız bana gereken maddi manevî desteği versinler Kahramanmaraş'ı inanın şahlandırır ihya ederim parmağınan gösterilecek on numara şehir yaparım Allah'ın izniyle ama bu imkan ve fırsatı vermezler

EDELER KÜLTÜRÜ SANATI EDEBİYATI YAŞATMA VE KORUMA DERNEK BAŞKAN YARDIMCISI HALK ŞAİRİ ADEM KENGER

SIRADAKİ HABER

banner49

banner15

siteye gitmek için tıkla

banner69