İyi Kadınlar Eğitimden Geçti 

İyi Parti Kahramanmaraş Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından İyi kadınlara teşkilat eğitimi, sahada Propaganda eğitimi verildi.

İyi Kadınlar Eğitimden Geçti 

İYİ Parti Kahramanmaraş Kadın Politikaları Başkanı Aya Çiftçi, kadınların siyasete katılımını arttırmak için getirilen yüzde 25 kadın kotasının “dengeleme ve eşitlemede” önemli bir araç olduğunu söyledi. 


İYİ Parti Kahramanmaraş İl Kadın Politikaları Başkanımız Ayla Çiftçi başkanlığında Kadın Politikaları Kahramanmaraş Eğitim Sorumlusu Servet Hali Başkanımızın katılımları ile Kadın Politikaları Kahramanmaraş İlçe Başkanları ve Teşkilatlarda bulunan kadınlarla teşkilat eğitimi, sahada Propaganda eğitimi verildi. Kadın konusunda politika üretmek, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve nafaka konularında teşkilatların bilinçlendirileceği toplantılarda, toplumsal reflekslere sebep olan bu teşkilat üyelerine bilgi verilecek. Toplantılarla ayrıca kadının güçlendirilmesi noktasında il ve ilçe teşkilatlarına yön verilecek, kadın kooperatifleri konusunda öncü olmaları sağlanacak.

“KADINLAR SİYASETTE AKTİF ROL ALMALIDIR”
Kadın üretkenlik demektir, kadın emek demektir, kadın duygu demektir diyen İYİ Parti Kahramanmaraş Kadın Politikaları Başkanı Aya Çiftçi, “Kadın toplumun ve ailenin temel taşıdır. Böyle diye diye kadını atıl bırakırsanız asla ve asla başarılı olamazsınız. Kadın bereketin simgesidir her şeyin ötesinde. Kadınların siyasete uzak kalmalarının sebebi Çocuk, aile bakımları, toplumsal baskılar, siyasetin daha çok erkeklerin uğraş alanı gibi görülmesi gibi birçok nedeni var. Neticede kadınların çok iyi imkanları dahi olsa siyasette yer almayışını ortadan kaldırmak ve Anayasanın 10. maddesi doğrultusunda dengeleme ve eşitlemede önemli bir araç olan kota aslında bütün partilerin tüzüklerinde olmalı. ,

Çünkü kadının toplumsal, ekonomik, siyasi, sosyal hayatta yeteri kadar yer almayışının refah getirmeyeceğini ve aynı zamanda sürdürülebilir bir gelişme sağlamadığı inancındayım. O yüzden kadın meselesine bakarken, kadın sorunu varsa bir ülkede -ki Türkiye'de var- bu konuda adım atılmalı. Kadın sorunlarına da geniş bir perspektiften bakıyoruz. Bunun eğitim, insan hakları, ifade özgürlüğü gibi birçok boyutu var. Bunların olmadığı bir ülkede cinsiyet sorunlarını da konuşamazsınız. Hepsi birbirine bağlı. Bu nedenle Kadınları siyasette aktif olmaya davet ediyoruz” dedi. HABER: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2022, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180