Elbistan'a dev eğitim yatırımı

Karmaramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde önümüzdeki yıldan itibaren dev bir kampüs hizmete girecek.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak olanBahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü tanıtım toplantısı büyük bir katılımlayapıldı. Toplantıya, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel veBahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ da katıldı.

Toplantı; okul ortaklarından Serhat Şahin, emekli lisemüdürü Fatih Köşker ve Hayati Vasfı Taşyürek’in oğlu işadamı İsmet Taşyürekadına bir selamlama konuşması yapan Hanifi Şahin, böylesi önemli bir gecedekendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelenEnver Yücel, yarım asırdır eğitim sektörü haricinde başka bir işi olmadığınınaltını çizerek, “Eğitimden ne kazanıyorsam; tekrar eğitime yatırıyorum” dedi.

Türkiye genelinde 150 bin öğrenciye hitap eden bir kurumhaline geldiklerini kaydeden Yücel, “Eğitimden ne kazanıyorsam eğitime yatırıyorum.Kurumlar kar elde edecektir. Kazanç elde edecektir. Çünkü hayatiyetini devamettirmeleri gerekir. Eğer biz iki odalı dershaneden başlayıp işletmelerimizibüyütmeseydik bugün Türkiye’de sadece 150 bine yakın öğrenciye hizmetedemezdik. Yine dünyanın 5 noktasında üniversite açamazdık. Yine dünyanın 20’yiaşkın noktasında eğitim merkezleri açamazdık. Yine Avrupa’nın en büyük eğitimkurumu olamazdık. Dünyanın sayılı eğitim kurumlarından olamazdık. 50 yıldıraralıksız kurumlarımızın devamlılığını sağlıyoruz. Türkiye’deki şirketlerin yaşortalamasına bakarsanız çok düşüktür” şeklinde konuştu.

Elbistan’da açacakları okulun 1100 öğrenci kapasiteliolacağını kaydeden Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elbistan, bütün kültürlerin bir arada yaşadığı birbölge. Bu bölgeye öyle bir okul yapalım dedik ki dünyanın iyi okullarındanbirisi olsun. Buradaki yerel ortaklarımızla birlikte bunu değerlendirdik.Mayıs-Haziran aylarında inşaatı tamamen bitiyor. Önümüzdeki yıl 1100 kapasiteliolan bu okulun dünyadaki akranlarıyla en iyi seviyede olacağına inanıyorum.Bahçeşehir Koleji olarak zaten yaptığımız eğitim yatırımları ortada.Türkiye’nin en ücra noktasına kadar bunu götürme gayreti içerisindeyiz. Tabiiki Elbistan’ın başka özellikleri de var. Özellikle termik santrali, yinekaliteli şekerlerin Akdeniz Bölgesinin en büyük şeker fabrikasının bulunduğubir yer. Bahçeşehir Üniversitesi olarak da bu alanlarda bu işyerleriyle önemlikonularda işbirliği yapmak istiyoruz.”

Yücel’in konuşmasından sonra kürsüye gelen Özlem Dağ daşu ifadelere yer verdi:

“Elbistan ülkemizin kadim şehirlerinden biridir.Yüzyıllara dayanan tarih boyunca Hititlerde, Osmanlılarda ve birçok medeniyetede ev sahipliği yapmış bir şehir. Eğitim oranı çok yüksek olan bir şehir.Okullarımızdan mezun ettiğimiz öğrencilerimizde de bu değerlerle topraklarındanaldığı kültürle yetişen, bu topraklardan aldığı güçle ileri bakan, dünyaylaentegre bireyler yetiştireceğiz. Bu mutluluğu, gururu sizinle paylaşmakistiyorum. Bu sene Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının 50. yılı. Eğitimdeki 50.yılımızı gururla tamamlıyoruz. Bu yarım asır boyunca kurucumuz Enver Yücelvizyonuyla, eğitim için, ülkemiz için, çocuklarımız için en iyisini, endoğrusunu çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Elbistan kampüsümüzle birlikteTürkiye’nin dört bir yanında kampüsümüzde nitelikli eğitimi, kaliteli eğitimitüm çocuklarımızla buluşturmak istiyoruz. Onların hayatlarına dokunduğumuzdaonların hayatlarını değiştirebileceğimiz ve ülkemizi geleceğin refah toplumlarıarasına taşıyacağımızı biliyoruz. Bu nedenle çocuklarımızı bilime, teknolojiyehakim, aynı zamanda dünyanın bugünün ve yarının sorunlarına çözüm bulabilecekbireyler olarak yetiştiriyoruz. Elbistan’da da bu hedeflerle yola çıkıyoruz.Elbistan’ın yetiştirdiği birçok değerli insan olduğunu, değerli tarihçiler,değerli bilim adamı olduğunu biliyoruz. Bizim kampüslerimizden mezun olacaköğrencilerimizin de Elbistan’da mezun edip dünyaya liderlik edecek bireylerolacağına inanıyoruz.”

Tanıtım toplantısına Elbistan’daki siyasi parti temsilcileri,sivil toplum örgütleri temsilcileri, eğitim camiası, işadamları ve seçkin birtopluluk katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER