Diş Hekimleri Sağlık Ordumuzun Vazgeçilmez Bir Parçasıdır

“Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü”nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum diyen Kahramanmaraş Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Yıldırım; “Ülkemizde 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır.

Diş Hekimleri Sağlık Ordumuzun Vazgeçilmez Bir Parçasıdır

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Ağız ve diş sağlığı bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir diyen Başkan Yıldırım; “Ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirmektedir. Diş hekimliği mesleğinin ‘dişçilik’ olarak icra edildiği  Osmanlı İmparatorluğu döneminden, ilk fakültenin kurulması ile başlayan süreç ve sonrasına uzanan tarihi yolculukta , bilim,teknik ve el becerisi sanatı ile yoğrulan mesleğimizin eğitimi ve icrasına ait mesleki anılar ve resmi belgelerden bugünkü modern ”diş hekimliği” ünvanının elde edilebilmesinin kolay olmadığı anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER