Corona virüslü son vaka sayısı belli oldu

Dünyada adeta hayatını durduran Corona virüsü ile ilgili endişe verici son dakika haberleri arka arkaya geliyor.

Corona virüslü son vaka sayısı belli oldu

Corona virüsünün neden olduğu KOVİD-19 hastalığının ölüm oranı ne kadar düşük de olsa, kimsenin corona virüsün toplum üzerindeki etkisinden kaçamayacağı yavaş yavaş netleşiyor. Ülkeler sokağa çıkma yasağı kararları alıyor. Türkiye’de de corona virüsü vakaları ilk dönemde hızlı artış gösterse de, son açıklanan vaka artış sayısında önceki günlere kıyasla düşüş yaşandı. Bakan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki vaka sayısı 1/3 oranında arttı. Vaka ölüm sayısının yanında vatandaşlar, corona virüsü hangi ilde görüldü sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, açıklanan son verilere göre corona virüsü hangi şehirde var? İşte, corona virüsü olan iller hakkında bilgiler, canlı harita verileri ile corona virüsü ölü ve vaka sayısı…

Corona virüsü için alınan tedbirler her geçen gün sıkılaştırılıyor. Son olarak dün, yaşlı insanları virüsten korumak için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. 'deki vaka sayıs ve hayatını kaybeden vatandaşların sayısı her 24 saatte bir Sağlık Bakanı Koca tarafından açıklanıyor. Bu açıklamalar ile birlikte vatandaşlar, corona virüsü hangi ilde görüldü sorusunun da yanıtını merak ediyordu. Bu soru ile ilgili ilk resmi açıklama geldi. Haberimizin devamında, hangi illerde corona virüsü var sorunun yanıtı yer alıyor.

BAKAN KOCA BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Cumhuriyeti Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı ve gözler bu akşam Ankara'dayadı.

CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI ARTIYOR

Corona virüsü vaka sayısı dünya genelinde hızla artarken, virüsün merkezi Çin'den Avrupa'ya kaydı. Geçtiğimiz birkaç hafta, dünyanın en zenginlerinin, en güçlülerinin, sporcular ve sanatçıların bile virüsü başkaları gibi bulaştırabileceğini gösterdi. Bununla birlikte, dünya genelinde, toplumun en savunmasız üyeleri olan yaşlılara daha az dikkat ediliyor.

YAŞLILARA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Şu ana kadar Türkiye'de corona virüs vaka sayısı bini aşarken, hepsi risk grubunda olan 30 vatandaşımızı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Bu nedenle Türkiye'de, risk grubunun virüse maruz kalmaması için sokağa çıkma sınırlandırması getirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner15

siteye gitmek için tıkla

banner69