Çağlayancerit Yolunu Bitirin!

Çağlayancerit'te esnaflarını ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel, burada gazeteceilere yaptığı açıklamada, belediyelere ve karayollarına seslenerek, Çağlayancerit yolunu bir an önce bitirmeleri gerektiğini vurguladı.

Çağlayancerit Yolunu Bitirin!

İlçedeki esnaflarıo ziyaret eden ve taleplerini dinleyen Başkan Çabukel sonrasında açıklama yaparak, "Esnafın derdi bizi utandırıyor fakat yöneticileri, iktidarı utandırmıyor. İki aydır Kahramanmaraş'ta gezmediğimiz ilçe, kapısını çalmadığımız esnaf kalmadı. Dertler aynı fakat çözüm yok. Bizler İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak taşın altına elimizi koyduk." dedi.

Esnafın sesini duyurmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını anlatan Çabukel,  "Gerek İl teşkilatımız gerekse ilçe teşkilatlarımız esnafımızım derdi için seferber olmuş durumda. Bugün de İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak Çağlayancerit İlçemizi Ziyaret ettik. Esnaflarımızın sorunları dinledik. Vatandaşlarımızı Çağlayancerit'te yalnız bırakanlara çağrımızdır. Bir an önce yıktığınız okulları yapın. Bir an önce Devlet Hastanesine ameliyathane servisi kurun ve uzman hekimler gönderin. Bir an önce Çağlayancerit - Kahramanmaraş yoluna başlayın ve bitirin. Bir an önce esnafımıza sahip çıkın. Her şey yolunda diyen esnaf bile öz kaynaklarının fiyatlarının %50 arttığını söylüyor. Anlayacağınız zor durumdayız diyor. Esnafımız Bağkur ödeyemiyor. 25 yıl SGK - Bağkur primi yatıran vatandaşlarımız emekli olamamış, emeklilikte yaşa takılmış. Vatandaş aynı asfaltın onlarca kez bozulup bozulup yapılmasından rahatsız." ifadelerini kullandı.

Çabukel, kalıcı çözümler bulmak zorunda olduıklarını anlatarak şöyle konuştu:

"Bir an önce Çağlayancerit ilçemize Küçük Sanayi Sitesi kurulması gerekmektedir. Çağlayancerit ilçemizden göçleri durdurmazsanız bir yıl önce 26.000 olan nüfus bugün 23.500 olmuşsa 5 yıl sonra Çağlayancerit'te yaşayan genç bulamazsınız. Aileler kitleler halinde göç etmeye başladı. Liyakat gereği kurumlarımıza layık olan, eğitimini almış insanları yerleştirin. Yoksa gelişemeyen bir ilçe yaratmaya devam edeceksiniz."

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180